Search
Close this search box.

MILEVSKO – Nakonec mohli být spokojeni, nebo si minimálně oddychnout, úplně všichni. Jeden bod k jistotě záchrany potřebovaly v sobotním posledním kole Božetice, které zajížděly ke své derniéře na hřiště Milevska B. Domácí ale v derby chtěli udržet jarní neporazitelnost na svém hřišti a také na dálku soupeřili se Sepekovem o titul jarních půlmistrů. Hned od úvodu utkání se o ničem nespekulovalo a vzduchotechnici vykročili k očekávanému vítězství dvěma góly v první desetiminutovce – 2:0. Trenér Reiniš sice s výkonem svého týmu nebyl úplně spokojen, herně nebyl rozdíl tak výrazný, tak by se očekávalo podle jarních výkonů obou týmů, ale Milevsko mělo zápas ve svých rukou. Největší šanci korigovat na 1:2 měli hosté ve 27. minutě, ale Panec zakončil únik do tyče a z následné akce sice Suchan překonal gólmana, ale za toho na čáře pohotově zaskočil Bulín. Po změně stran ještě přidal krásný gól z dálky Marvan, podruhé se prosadil Kutil a mohlo se jít na dokopnou – 4:0. Milevsko B, které bylo po podzimu poslední a v odvetné části prožilo výrazné zlepšení, získalo na jaře stejně bodů jako Sepekov, kde se slaví mistrovský titul. Navíc na jaře ani jednou neprohrálo doma.

Ještě po závěrečném hvizdu nebylo nikomu pořádně jasné, jestli se Božetice zachránily, protože spadly na předposlední místo céčkové skupiny I. B třídy o vzájemné utkání pod Ratibořské Hory a ze čtyř skupin sestupovalo sedm celků. Nakonec si ale Božetičtí mohou oddychnout a jako jediní z předposledních se zachránili.

Rozhodl o tom jediný gól, protože měli stejně bodů i stejný poměr skóre s předposledním týmem béčkové skupiny Bělčicemi (Božetice 27 bodů, skóre 45:67 – Bělčice 27 bodů, skóre 41:63), takže rozhodoval vyšší počet nastřílených gólů. A to měl ještě v samém závěru derby milevský Kutil velkou šanci na 5:0, kterou Pešata vychytal. V tu chvíli ještě za rozhodnutého stavu nikdo netušil, že tato příležitost mohla zvrátit celou sezonu…

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Božetice 4:0

(2:0). Branky: 3. a 67. Kutil, 9. Sedláček, 64. Marvan. Bez karet. Rozhodčí: Papáček – Ondřej, Doležal. DFA: Petr Přibyl. Přihlíželo 85 diváků.

Milevsko B: V. Mára – Miklavčič (46. P. Peták), Hrubec, Martin Hejl, Bulín – Baštýř (46. Imbr), Sedláček (46. F. Milaberský), Marvan, Koutník (71. Popuša) – Kutil, Pavel Dvořák (71. J. Peterka).

Božetice: Pešata – F. Stejskal (78. L. Stejskal), Jíška, Josef Fara (75. Čipera), Pecka – Kofroň, Januš, Čanda, Suchan – Panec (46. Rygál), Jelínek (46. P. Stejskal).

Hodnocení Dominika Reiniše, trenéra Milevska B: „Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli, ale fotbal trošku odpovídal tomu, že už nám vesměs o nic nešlo, i když jsme si vytyčili nějaké cíle. Domácí neporazitelnost a vidina toho, že můžeme být jarní půlmistři. Dali jsem dva rychlé góly, první čtvrthodina snesla nějaká měřítka, ale pak zápas hrozně utrpěl. Pak už jsme to jen dohrávali a byli jsme trochu leniví. Na druhou stranu 4:0 je krásný výsledek a celé jaro hodnotím jako veleúspěšné. Splnili jsem cíl v podobě záchrany a ještě přidali nějakou hodnotu navíc.“