Search
Close this search box.

Branky: Kahoun, Baštýř.

MILEVSKO – Domácí Milevsko B bylo po dvou kolech stoprocentní, Chyšky na nule. Nedělní derby nejnižší krajské soutěže mělo jasného favorita, který také od úvodu svého soupeře přehrával. Už po čtvrthodině a brankách Baštýře s Kahounem vedla domácí juniorka 2:0 a zdálo se, že zápas bude jen o rozdílu skóre. Chyšečtí se ale nevzdali, přežili další šance a jiskru naděje před pauzou vykřesal Lívanec. Ve druhé půli pak hosté zlepšili i svůj výkon a hnali se za vyrovnáním. Nastřelili břevno a jak sympaticky přiznal i domácí trenér Reiniš, ještě Chyškám pravděpodobně rozhodčí Hanzlíková upřela penaltu. Nakonec se ale hosté vyrovnání přece jen dočkali, když v 92. minutě srovnal paradoxně milevský odchovanec Martínek – 2:2.

“Začali jsme skvěle a chvíli to vypadalo, že bude jen otázka, o kolik to dneska bude… Jenže jak to ve fotbale chodí, my jsme polevili a soupeř se dostal na rozdíl jedné branky. Ve druhé půli jsme měli dostatek příležitostí, abychom utkání definitivně strhli na svou stranu, nakonec jsme ale začali jen odkopávat míče a zkušený soupeř diktoval tempo. Podle mého názoru jsme v závěru přežili jasný neodpiskaný pokutový kop a nastřelené břevno. Soupeř si tak logicky bod zasloužil, naše blbost a zkušenost do budoucna – hraje se do poslední vteřiny a aktivita je vždycky lepší než pasivita. Jsme mladí, poučíme se a jedeme dál!”

FC ZVVZ Milevsko B – FC Chyšky 2:2

(2:1). Branky: 4. Baštýř, 12. Kahoun – 38. Lívanec, 92. Martínek. ŽK: 0–2 (J. Málek, Jakub Barda). Rozhodčí: Hanzlíková. Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko B: Neužil – Buriánek, Martin Hejl, Bulín, F. Milaberský (50. P. Peták) – Baštýř, Samec, F. Doubek (60. Stejskal), Kahoun (80. Hrubec) – Pavel Dvořák (66. Imbr), Kutil (46. Jakeš).

Chyšky: Plachý – M. Kosík, Vaverka, J. Málek, M. Málek – Lívanec (66. Martínek), Jakub Barda, O. Vačlena, Štván (86. Špánek) – R. Málek, M. Prášek (77. J. Kukač).