KOVÁŘOV – Derby o šest bodů zvládl lépe domácí Kovářov. Sobotní šlágr víkendového kola I. B třídy, skupiny C, ve kterém na sebe narazili nejen regionální rivalové, ale také sousedi ze špičky tabulky, vyzněl lépe pro celek trenéra Filipa Škocha. Kovářov se chce vrátit po roce do vyšší soutěže, milevská rezerva zase úspěšně navázala na povedené jaro z minulé sezony. Před vzájemnou bitvou se oba týmy dělily o druhé místo se ziskem 13 bodů (4–1–1). V první půli měli více šancí domácí a do kabin si po zásluze nesli jednogólový náskok – 2:1. Po změně stran už se ale projevilo, že mají užší kádr a fyzicky jim docházelo, přesto kapitán Michal Brůžek v 54. minutě přidal přesnou střelou k tyči pojistku – 3:1. Pak už měli domácí nahráno, i proto se spíše zatáhli dozadu. Opticky hostům patřila druhá půle, měli více šancí, ale už se nedočkali ani kontaktní branky. Derby tak patřilo Kovářovu.

Domácí při absencích, kdy třeba Václav Růzha pomáhá v rámci zaměstnání u vojáků u povodní a Pavel Hájek byl ještě naposledy v karetním trestu, pomohli také stoper Jan Suchan nebo záložník Jan Hubička. Ten hrál za áčko po čtyřech letech a podal velmi dobrý výkon. Milevsko B nyní jede do Ratibořských Hor (sobota, 16) a Kovářov na Meteor Tábor B (neděle, 16).

TJ ZD Kovářov – FC ZVVZ Milevsko B 3:1

(2:1). Branky: 20. Rak, 41. Petýrek, 54. Brůžek – 25. Kutil. ŽK: 2–4 (Halíř, Zítek – Samec, Petřík, Kahoun, Milaberský). Rozhodčí: Mazour – Kollárik, Kakos. DFA: Vítězslav Tůma. Přihlíželo 56 diváků.

Kovářov: V. Baštýř I – Zítek, Halíř, Jan Suchan, Suk – Rak, Hubička, Brůžek, Petýrek (81. Hejný) – J. Růzha (92. Kostka), Hradil (89. Sláma).

Milevsko B: Mára – Jakeš (46. P. Peták), Hrubec, Bulín (62. Stejskal), F. Milaberský – Kutil (81. M. Dvořák), Samec (46. V. Baštýř II), F. Doubek, Kahoun – Petřík, P. Dvořák.

Petr Češka, Milevsko B: Myslím, že klíčový byl gól na 3:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než do prvního, ale třetí zbytečná branka už to asi rozhodla. My jsme pak ještě hráli, kluci nic nevzdali, ale bylo zásadní, že se nám nepovedlo dostat na kontakt. Nějaké šance jsme měli, dva góly jsme mohli dát úplně v klidu, nicméně dneska rozhodla lepší produktivita domácích. My jsme z tlaku nevytěžili nic a ke konci už to byla křeč. Na druhou stranu ale musím sportovně říct, že v první půli byl Kovářov lepší a stav 1:2 o půli pro nás byl ještě solidní.