Search
Close this search box.

MILEVSKO – Na milevské umělce se v neděli dopoledne odehrálo přípravné utkání dvou týmů I. B třídy, ovšem ze sousedních krajů. SK Petrovice hraje skupinu E středočeské I. B třídy a rezerva FC ZVVZ Milevsko jihočeskou skupinu C stejné soutěže. Po prvním bezbrankovém poločasu padly v druhé půli čtyři branky, hattrickem Sedláčka, k němuž přidal jeden zásah Kutil, vyhrálo Milevsko 4:0.

První poločas skončil bez branek, z obou stran se hrál pohledný fotbal. Petrovice s velmi mladými hráči vzdorovaly, přestože už v desáté minutě přišly o golmana. Ten opustil hřiště s vykloubeným prstem po zákroku, který vypadal celkem nevinně. „Proč?,“ litoval Vít Zůrbek vkleče s hlavou na trávníku. „Nahodil jsem prst zpátky,“ zmínil golman při odchodu ze hřiště, že do nemocnice se nevydá. 

Ve druhé půli už se diváci branek dočkali. Krátce po přestávce Sedláček přehlavičkoval petrovického náhradního brankáře – 1:0. O pár minut později Petrovice zahrály volný přímý kop, který milevský golman Trkovský vytěsnil na roh a po rozehrání se dostal míč opět k Sedláčkovi, který vyrazil přes celé hřiště a překonal golmana Petrovic – 2:0. Hned vzápětí opět Sedláček po závaru před brankou Petrovic vystřelil, jeho střelu golman vyrazil, ovšem jenom k milevskému Kutilovi a ten se nemýlil – 3:0. Hned z rozehrávky na polovině hřiště se míč dostal ke Kutilovi a ten nahrál Sedláčkovi na hattrick – 4:0.

Mezi diváky se ozval i názor, že Petrovice hrály a Milevsko střílelo góly, hra zkušenějších hráčů se projevila. A co řekli trenéři? 

Jaroslav Sedlák, SK Petrovice: „Měli jsme smůlu, v desáté minutě se nám zranil golman Zrůbek, takže do branky musel hráč z pole. Navíc nám chybělo pět hráčů základní sestavy a tým jsme doplnili mladými kluky. Máme velkou marodku. Výsledek vypadá proti naší hře krutě, měli jsme docela dost ze hry, ale bez golmana to nejde. Patnácti šestnáctiletí kluci to měli těžký, ti mají hrát úplně jinou třídu, a tři branky napadaly ke konci, kdy nám už docházely síly. Pro nás je teď důležité, aby se dali aspoň tři z těch pěti marodů dohromady a hlavně golman, to je klíčové.“

SK Petrovice je po podzimní části na jedenáctém místě skupiny E středočeské I. B třídy, kde je třináct týmů. V sobotu 23. března zahajují Petrovičtí venkovním zápasem v Tlusticích, které jsou aktuálně sedmé.

Trenér milevské rezervy Dominik Reiniš řekl: „Pro nás to byla generálka před začátkem soutěže, bereme každý zápas vážně, protože jsme po podzimu poslední a chceme soutěž zachránit. Dneska nastoupila téměř základní osa týmu, ale v soutěži nás budou doplňovat hráči áčka. Ti dnes hráli zápas po nás, takže jsme nikoho od nich neměli. To je hlavní cíl celého milevského fotbalu, zachránit I. B třídu, aby mladí hráči z dorostu měli kde pokračovat.“

Milevsko B, které na podzim uhrálo jen pět bodů a na předposlední Včelnou ztrácí šest bodů, přivítá v prvním zápase jara v neděli 24. března v 15 hodin páté Čimelice.