Search
Close this search box.

MILEVSKO – Na povedený závěr letní přípravy nenavázali! Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko v neděli vstoupili do nové sezony krajského přeboru na místním letním stadionu nečekanou ztrátou s Dražicemi, které se loni do poslední chvíle zachraňovaly. Posílený domácí tým kouče Tomáše Smrčiny, který se chce pohybovat ideálně na špičce soutěže, měl sice více šancí, ale opakoval se scénář z minulé sezony – spousta neproměněných příležitostí především v první půli, kdy vzduchotechnici mohli odskočit na rozdíl dvou, tří branek, a po změně stran křeč se spoustou zbytečných ztrát a odevzdaných míčů. Dělbu bodů, kterou Dražice považovaly za své malé vítězství, uhráli hosté v poslední půlhodině silou vůle – 1:1.

Cenný bod si odvezl také dražický trenér Vladimír Karmazín, který působil ještě v minulé sezoně v Božeticích. S sebou si do nového angažmá vzal Daniela Januše a Adama Kofroně, oba byli oficiálně dotaženi až ve čtvrtek před zápasem. Milevský odchovanec Januš byl jednou z ústředních postav svého týmu, a přestože hrál ještě na jaře nejnižší krajskou soutěž, hned se zařadil mezi opory. Odměnou mu byl vyrovnávací gól na konečných 1:1, který umlčel milevské tříbodové naděje. Rozdílový gól už Milevsko vstřelit nedokázalo. Kotrba v 72. minutě hlavičkoval do břevna a Počinka neprostřelilo ani z krátké početní převahy v závěru, když byl právě Januš po druhém žlutém faulu v 88. minutě vyloučen.

Druhé kolo sehrají fotbalisté Milevska v neděli 18. srpna na hřišti nováčka – dalekých Strunkovic nad Blanicí, které v prvním kole senzačně vyhrály na hřišti Olešníku 3:1. Rozhodně nepůjde o slabého soupeře, dvě branky vstřelil třeba Michal Požárek, který hrál ještě na jaře divizi za Katovice.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 1:1

(1:0). Branky: 36. Šťástka – 51. Januš. Rozhodčí: Novák – Kollárik, Petričák. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 5–6 (Souček, Šťástka, Přibyl, Kortan, J. Hadáček – Januš 2, L. Stuchlík, Šmíd, J. Matoušek, Počinek). ČK: 0–1 (88. Januš – po 2. ŽK). Přihlíželo 220 diváků.

Milevsko: Lalák – Souček, Volf, Kotrba, Přibyl – Šťástka (62. F. Hadáček), Bártík (83. Pich), Hušek (73. Petřík), Kortan – J. Hadáček, Bílý.

Dražice: Počinek – Sváček (46. Kofroň), Veselý, Hornát, F. Matoušek (91. Cícha) – Šmíd (80. J. Stuchlík), Mareš, J. Matoušek, Smrž – Januš, L. Stuchlík (71. Běhoun).