Zkušenosti vyzrály na mládí. Božetice v derby proti Milevsku B dominovaly

MILEVSKO – Hned první jarní kolo nejnižší krajské soutěže I. B třídy, skupiny C nabídlo první derby milevského regionu. Na místní umělou trávu dorazili k zápasu proti Milevsku B fotbalisté Božetic. Trenér hostí Martin Španvirt byl po nepřesvědčivé přípravě sám zvědavý, jak se jeho tým bude prezentovat v prvním zápase o body, ale nakonec musel být příjemně překvapen. Božeťáci, kteří měli v zápase proti mladíkům z Milevska výraznou fyzickou převahu a vyhrávali většinu soubojů, se na derby nachystali lépe a nakonec si připsali možná až nečekaně hladké vítězství. První dvě branky hostí vstřelil exmilevský Jan Čanda, na 3:0 pak zvyšoval po krásném pasu za obranu a zakončení přesně na zadní tyč Jakub Suchan. Domácí začali výrazně ohrožovat branku soupeře až v poslední čtvrthodině, kdy se nejprve po závaru prosadil střídající Tomáš Pich – 1:3.

Ještě pár šancí poté domácí měli, pěknou střelu vyslal Sedláček, ale božetický gólman Zbyněk Vácha ji vytáhl na roh a kontaktní gól už nepřipustil. Zkušený 36letý brankář ještě ve čtvrtek fandil české reprezentaci přímo ve Stockholmu v baráži o postup na mistrovství světa do Kataru a o dva dny později už slavil výhru v derby. V příštím kole se hraje derby v Chyškách, kam přijede Milevsko B (neděle 3. dubna, 15).

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Božetice 1:3

(0:1). Branky: 74. Pich – 35. a 65. Čanda, 69. Suchan. Rozhodčí: Ryneš.

Sestava Milevska B: Michal Hejl – P. Novotný, F. Milaberský, Bulín, Keřka – M. Dvořák, Süsmilich, F. Doubek (46. Král), Martin Mladý – Brož (51. Pich), Sedláček.

Sestava Božetic: Vácha – J. Kotrba, Němec, M. Fara, F. Horek (87. F. Stejskal) – L. Stejskal – Jíška, Došek, Januš, Suchan (75. J. Plocha) – Čanda (90. Kolář).