Závěr v Milevsku? Potyčky, vyloučení a hráč v nemocnici

MILEVSKO – Nechutným závěrem, který neměl s fotbalem nic společného, vyvrcholilo utkání sedmého kola krajského přeboru, ve kterém si Milevsko připsalo třetí domácí remízu v řadě. S exdivizním Roudným, kterému se výsledkově nedaří ani v krajské konkurenci, plichtili svěřenci trenéra Miroslava Strnada 1:1. Obě branky padly v první půli, po změně stran byli fotbalovější hosté z Roudného, ale největší šanci lapil Škodovi v 86. minutě vynikajícím zákrokem gólman milevského B týmu Václav Mára, který na poslední chvíli zaskočil za zraněnou jedničku Dvořáka. Vzduchotechnici čekají na výhru od poloviny srpna, kdy ve druhém kole vyhráli vlastním gólem brankáře na hřišti Blatné 1:0. Od té doby je trápí zejména početní problémy. Nově se navíc musejí obejít i bez útočníka Marka Smetany, který odešel po pár zápasech do divizní Soběslavi.

V nervózním utkání se jiskřilo prakticky od začátku druhého poločasu, kdy rozhodčí posoudil některé zákroky benevolentněji, než bylo zdrávo, což se mu na konci vymstilo. Emoce naplno vytryskly v 89. minutě, domácí útočník Sedlák nešetrně a hlavně zcela zbytečně ve skluzu dohrál hostujícího brankáře Hřebejka, který už držel míč v rukou. Ovšem nad následnou reakcí hráčů z Roudného zůstává rozum stát. Na hřišti se strhla mela, ve které se Hřebejk na Sedláka vrhl takovým způsobem, že musel být milevský fotbalista následně s tržnou ranou v obličeji a podezřením na otřes mozku vystřídán a posléze také odvezen do nemocnice. Hřebejk byl vyloučen a o kousek dál mezi tím udeřil další hostující bouřlivák Píša „hlavičkou” do obličeje Petra, tentokrát bez červené karty, která měla po takovém zákroku rovněž automaticky následovat. Strkanice pokračovaly i při odchodu do šaten, kdy se zapojili do konfliktu s nepříčetnými fotbalisty od Malše, jež musel uklidňovat i jejich trenér Tomášek, také domácí příznivci. A aby toho nebylo málo, v kabině pak hosté zničili dveře do sprch…

FC ZVVZ Milevsko – TJ Malše Roudné 1:1 (1:1). Branky: 12. Petr – 39. O. Otepka (pen.). Rozhodčí: Kotalík – Polák, Přibyl. DFA: Vlastimil Šnajder. ŽK: 4–4 (Marvan, Petr, Sedlák, Vakoč – Cahyna, Hála, O. Otepka, Goretki). ČK: 0–1 (89. Hřebejk). Přihlíželo 150 diváků.