Závěr milevské přípravy nabídl dva rozdílné poločasy v Příbrami

PŘÍBRAM – Generálku na blížící se start fotbalového krajského přeboru obstaralo pro fotbalisty Milevska v sobotu dopoledne utkání v Příbrami na hřišti tamního Spartaku. Domácí celek bude nováčkem středočeského krajského přeboru, kam v uplynulé sezoně postoupil. Hlavní postavou celku byl exligový forvard Miroslav Slepička, ale proti Milevsku v sobotu kvůli zdravotním problémům nenastoupil. Hrál se typický zápas dvou rozdílných poločasů – v úvodní pětačtyřicetiminutovce bavili Milevšťáci pohledným útočným fotbalem, ale z kvanta šancí proměnili Sedláčkem jen jednu – 1:0. Do druhé půle Spartak nastoupil mnohem agresivněji a zvýšenou snahou si vytvořil převahu, kterou proměnil ve vyrovnání. Svižné utkání, kterou už svými parametry připomínalo boj o mistrovské body, tak skončilo smírem po výsledku 1:1.

Až na závěr přípravy Milevšťáci narazili bezesporu na nejlepšího ze všech pěti soupeřů, proti kterým svěřenci trenéra Miroslava Strnada během léta nastoupili. Přesto si v první polovině vytvořili dost brankových příležitostí, koncovka ale dlouho vázla. Ve dvanácté minutě předvedli hosté krásný rychlý přechod z obrany do útoku a Souček byl z levého křídla sám před gólmanem, ale ten jeho střelu kryl. Ve 23. minutě běžel sám Sedláček, po dvou středečních trefách proti Mirovicím ale tentokrát netrefil branku. Nicméně Spartak hrál v první půli dál zejména v obraně hodně bezstarostně a pouštěl Milevsko do dalších šancí. Ve 27. minutě měl druhou opět Sedláček a tentokrát už nezaváhal – 1:0. Další šance hosté do přestávky nevyužili.

Po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Příbram „šlápla na plyn”, začala hýřit pohybem a mnohem důrazněji dohrávat hosty z města vzduchotechniky. Rázem se ukázala i fotbalová kvalita Spartaku a soupeř se ve druhé polovině převážně bránil. Hrozba v 57. minutě ještě skončila na břevnu Dvořákovy svatyně, zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali v 64. minutě z rohového kopu. Další gól už nepadl a trenér Miroslav Strnad po posledním přípravném utkání spokojeně bilancoval, že mu některé výkony v posledních zápasech, kdy vinou zranění vypadlo několik hráčů očekávané sestavy, příjemně zamotaly hlavu. K dispozici by měl mít širší kádr než minulé sezony.

SK Spartak Příbram – FC ZVVZ Milevsko 1:1

(0:1). Branka Milevska: Sedláček.

Sestava Milevska: P. Dvořák – Kálal, Vakoč, Hejl, Pich – Marvan, Bártík – Kortan, Sedláček, Souček – Hadáček. Střídali Neužil – Imbr, M. Dvořák.