Výhru Milevska na hřišti Blatné vystřelil Hadáček

BLATNÁ – Druhým kolem o víkendu pokračuje nová sezona nejvyšší krajské soutěže. Fotbalisté Milevska po domácí výhře nad Lažištěm (3:1) potvrdili dobrý vstup do přeboru také na hřišti Blatné, kde byli po většinu utkání lepší a domácí tým jasně přehrávali. Vyústěním byla vedoucí trefa ze 38. minuty, po centru zprava se prosadil Hadáček – 1:0. Po změně stran sice Blatná srovnala a nadechla se ke své nejlepší pasáži v utkání, ale v ten moment posadil střídající Komárek přímý kop na hlavu Hadáčka, jenž vrátil v 69. minutě svou druhou brankou svému týmu vedení – 2:1. O tři minuty později mohl kanonýr vzduchotechniků dokonce zkompletovat hattrick, když hlavou usměrnil nepřesnou střelu Bardy, ale balon skončil na tyči. V 74. minutě už se z brejku prosadil Přibyl a definitivně rozhodl – 3:1.

Ve třetím kole Milevsko hostí Strakonice (sobota, 17), pravděpodobně ale bude mužstvu chybět tahoun záložní řady Matěj Volf, který musel být o poločase vystřídán s podezřením na natržený zadní stehenní sval. Pokud by se prognóza kouče Miroslava Strnada potvrdila, šlo by po Martinu Hejlovi (zlomená klíční kost) o další dlouhodobé zranění z milevského – už tak dost úzkého – hráčského kádru. Celé hodnocení trenéra Strnada přineseme ve středečním tisku.

TJ Blatná – FC ZVVZ Milevsko 1:3

(0:1). Branky: 56. Šimůnek – 38. a 69. Hadáček, 74. Přibyl. ŽK: 2–1 (Kubiš, Chlanda – Marvan). ČK: 0–0. Rozhodčí: Klátil – Izugrafov, Mach. DFA: Josef Vrzal. Přihlíželo 130 diváků.

Blatná: Chlanda – Sýkora, Benedikt, Rozhoň, Bláha (66. Hrádek) – Říha (70. Prokopec), Kubiš, Zahrádka, Mišiak – Čadek, Šimůnek (86. Král).

Milevsko: Pavel Dvořák – Kálal, Vakoč, Marvan, M. Málek – Volf (46. Komárek), Barda – Přibyl (86. M. Novotný), Sedláček (70. Bártík), Souček – Hadáček (90. P. Novotný).