Search
Close this search box.

MILEVSKO – Sérii tří domácích utkání zakončili vítězně! Netradičně už dnes hostili fotbalisté Milevska v rámci desátého kola krajského přeboru Rudolfov, se kterým dorazil i v Milevsku dobře známý veterán krajských fotbalových hřišť Jan Šindelář. Celé utkání se hrálo v režii domácího výběru, ale ten se v první půli dlouho nemohl prosadit – až před pauzou otevřel střelecký účet po individuální akci a tečované střele Filip Hadáček – 1:0. Druhý poločas už se hrál jen podle milevských not a hned v 54. minutě vsítil Hadáček svůj druhý gól, tentokrát už bez pomoci rudolfovských obránců skóroval krásným obstřelem z přímého kopu – 0:2. Konečné razítko na přesvědčivém a zaslouženém vítězství pak dodal efektním i efektivním lobem z dálky jmenovec Jaroslav Hadáček – 3:0. Poprvé v ročníku se Milevšťáci dočkali klidnějšího zápasu, kdy se nemuseli strachovat o výsledek až do závěrečných minut. Především po přestávce pak fanoušky potěšili i pěkným kombinačním fotbalem.

Vzduchotechnici navíc udrželi podruhé v sezoně čisté konto, povedlo se jim to dokonce s šestnáctiletým stoperem Štěpánem Peterkou, který nastoupil v krajském přeboru poprvé od úvodní minuty. Trenéři jej ale dobře znají z loňského mladšího dorostu, odkud se k A týmu po minulé sezoně přesunuli. Peterka tak bez výraznějších problémů nahradil Jana Marvana, který svědčil na kamarádově svatbě.

Svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny, kteří se na začátku sezony doma trápili, zvládli trojboj velmi dobře – porazili Strakonice s Rudolfovem a remizovali se silným Olešníkem. Aktuálně mají fotbalisté Milevska na svém koně po deseti zápasech 19 bodů a právě Rudolfov v tabulce o bod přeskočili. Další utkání sehrají Milevští v sobotu 14. října na hřišti Oseku (15.30).

FC ZVVZ Milevsko – SK Rudolfov 3:0

(1:0). Branky: 44. a 54. F. Hadáček, 72. J. Hadáček. Rozhodčí: Votava – Brych, Mráz. DFA: Jiří Hanzal. ŽK: 1–1 (Volf – Šindelář). Přihlíželo 120 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Š. Peterka, F. Hadáček – Volf (83. Samec), Bártík (75. Süsmilich) – Souček (63. Přibyl), Kálal (79. Baštýř), Kortan (87. Imbr) – J. Hadáček.

Rudolfov: Keřka – Šindelář, Boček, Peiger, Vejvar (73. Tušl), Dvořák, Novotný, Hajný I, Tlamsa, Pouzar, Hajný II.

Trenér Milevska Tomáš Smrčina
Celý zápas jsme měli pod kontrolou
Většinu prvního poločasu, než jsme dali první gól, nám trochu chyběla kvalita v poslední třetině hřiště. Díky tomu jsme se dlouho nemohli dostat do vedení, ale herně jsme měli celý zápas pod kontrolou. Pak už se zápas dohrával celkem v klidu. Kluci si věřili a i fotbalově to vypadalo slušně, také měli na všechno spoustu místa, protože Rudolfovští trochu odcházeli fyzicky. Nám velké hřiště sedí víc, protože máme dobře naběháno. Ani si nevybavuji žádnou jejich šanci, takže jsme spokojeni. Pochválit musím i Štěpána Peterku, který to zvládl v 16 letech velmi slušně. Neudělal žádnou chybu a uskákal i pár těžkých balonů ve vápně. Kdybychom hráli třeba proti Hluboké nebo Třeboni, kdy by byl pod větším tlakem při rozehrávce, asi by to měl těžší, ale my ho dobře známe a víme, jak hraje. Trénuje s námi dvakrát týdně, takže jsme neměli strach, že by to nezvládl. Jsem rád, že jsme na konci neudělali nějakou kravinu a udrželi si druhé čisté konto v sezoně. Ne, že by byl Rudolfov nějak nebezpečný dopředu, ale za stavu 3:0 by byla škoda jakkoliv inkasovat.