Vítěznou rozlučku s trenérem zařídil z penalty Tomáš Vakoč

MILEVSKO – Netradičně už dnes, tedy v pátek 17. června, sehráli fotbalisté Milevska poslední utkání letošní sezony krajského přeboru. V zápase šlo prakticky jen o čest a slávu, své síly poměřili dva soupeři, kteří od sebe nejsou daleko nejen na mapě, ale i v tabulce. Ve středu krajského pelotonu mělo před zápasem Táborsko B 39 bodů a Milevsko o čtyři méně, takže svého soupeře nepřeskočilo ani po dnešní výhře 1:0. Zápas, kterému předcházelo dekorování starších přípravkářů Milevska jakožto vítězů okresního přeboru, se hrál v celkem poklidném tempu a už bylo znát, že sezona pomalu končí. Občas chybělo oběma týmům větší zaujetí. V první půli byli domácí lepší a po zásluze se dostali do vedení. Po sérii jarních milevských nezdarů ze značky pokutového kopu se dostalo i na kapitána Vakoče a ten nezaváhal – 1:0. Po změně stran ale začali hrát spíše Táboráci a několikrát zasahoval gólman Dvořák. Gól však nedostal a domácí si tak vybrali štěstí, které jim několikrát v sezoně scházelo, když prohráli jako herně lepší tým. Tentokrát tahali minimálně po změně stran za kratší provaz, přesto na závěr sezony vyhráli.

Fotbalisté Milevska se tak rozloučili vítězně jak se sezonou, kdy hned po zápase následovala dokopná, tak s asistentem trenéra Petrem Janouchem, který po půlroční výpomoci z časových důvodů končí. Hlavní trenér Miroslav Strnad, který původně přislíbil také půlrok na lavičce, bude pokračovat i v nové sezoně. Jeho nový asistent je v jednání.

Sezonu zakončili fotbalisté Milevska s bilancí 38 bodů ve 28 zápasech (12–2–14) při skóre 50:45. Aktuálně jsou osmí, ale o víkendu je ještě mohou některé týmy přeskočit.

FC ZVVZ Milevsko – FC MAS Táborsko B 1:0

(1:0). Branka: 36. Vakoč (pen.). ŽK: 2–2 (Vakoč, Sedláček – Chotovinský, Koblasa). Rozhodčí: Leiš – Izugrafov, Panský. DFA: Josef Skalák. Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Dvořák – Kálal, Vakoč, O. Kosobud, Martin Hejl – Bártík (90. Pich), Marvan – Přibyl (72. Jar. Suchan), Souček (83. Imbr), Kortan (46. Sedláček) – Hadáček (58. Süsmilich).

Táborsko: Lukeš – Větrovský, Trantýr, Chotovinský, Koblasa – Ott, Jansa, Kabeš, Činčura – Zeman (46. Kubovský), Brabec (58. Škrleta).

Hodnocení trenérů Petra Janoucha a Miroslava Strnada
Lepší byla první půle, pak došly síly

Naposledy se postavili bok po boku na střídačku, tak společně i zhodnotili sezonní derniéru proti Táborsku (1:0). Nyní se Petr Janouch s Miroslavem Strnadem z časových důvodů loučí. Jednání s novým parťákem po bok Strnada probíhají, klub má vytipováno pár jmen.

Jaká byla dnešní rozlučka se sezonou?
Petr Janouch: Lepší byla z naší strany určitě první půle, ta nebyla špatná, bylo to vyrovnané a my dali gól z penalty. Musíme Tomáše Vakoče pochválit, jak ji kopl, protože jsme s tím měli na jaře problémy. Ale už jsem klukům říkal, že tentokrát nevyhrálo lepší mužstvo. Na rozdíl od jiných zápasů se k nám přiklonilo štěstí. Táborsko mělo po přestávce více ze hry.
Čemu přičítáte ten herní pokles ve druhém poločase?
Miroslav Strnad: Myslím, že nám pak došly síly. Jejich mladí kluci začali víc běhat, měli dobrý pohyb a byli na balonu. My jsme naopak měli spoustu nevynucených ztrát, neudrželi jsme se delší časové úseky na míči. Jen jsme běhali mezi nimi, byli jsme všude dlouho a docházely nám síly.
Ať bylo vítězství zasloužené nebo ne, tak před dokopnou vždycky těší dvojnásob, je to tak?
Petr Janouch: Určitě, to jsme říkali už před zápasem, že po výhře nám bude pivo chutnat líp. Speciálně pro mě, když to byl můj poslední zápas, co jsem Mírovi půl roku pomáhal. Chtěl jsem se loučit vítězstvím.
Už máte jasno, kdo Petra Janoucha na lavičce nahradí?
Miroslav Strnad: Definitivně jasno není, ale nějaká náhrada samozřejmě přijde. S Petrem jsme před sezonou avizovali, že do toho jdeme na půl rok. Pak se udělaly určitě změny ve výboru a já přislíbil místopředsedovi Radkovi Trkovskému, že bych u mužstva rád dál pokračoval, i když je to časově náročné, protože trénuju také děti. Petra tedy naprosto chápu, protože kdo to nezkusí, tak nechápe, co musíme obětovat. Jména a úvahu máme, tak uvidíme, jak to všechno dopadne.