Turnaj mladších žáků rozhodovaly až penalty. Vyhrál Písek, domácí Milevsko skončilo páté

MILEVSKO – Víkend plný mládežnického halového fotbalu v Milevsku odstartovali sobotním turnajem mladší žáci. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti týmech, z nichž dva postupovaly do semifinále a následných bojů o medaile. Milevský celek se do zápasů o cenné kovy nakonec nedostal, když vyfasoval už do základní skupiny dva nejlepší manšafty turnaje a pozdější finalisty – Sedlčany I a Písek. Po dvou úvodních porážkách s těmito soupeři se ale svěřenci trenérů Petra Janoucha a Martina Petra rozehráli, vyhráli dva zbývající zápasy ve skupině a následně i utkání o konečné páté místo nad Jistebnicí. V rodinném souboji se tak radoval milevský trenér Petr Janouch, protože Jistebnici koučoval jeho bratr Pavel – 2:0.

V zápasech o medaile nejprve Meteor Tábor doslova vypráskal Křemži (6:0), naopak finále mezi Sedlčany a Pískem bylo správným a dramatickým vrcholem turnaje. Do vedení se dostal Písek, následně jeho soupeř dvěma góly skóre otočil, aby se družstvo z okresního města dočkalo alespoň vyrovnání. Nakonec byli Písečáci šťastnější i v penaltovém rozstřelu a odvezli si ceny za první místo na turnaji.

Konečné pořadí: 1. Písek, 2. Sedlčany I, 3. Meteor Tábor, 4. Křemže, 5. Milevsko, 6. Jistebnice, 7. Hradiště, 8. Sedlčany II, 9. Petrovice, 10. Mirovice.