Třeboň vycvičila milevské fotbalisty z produktivity

MILEVSKO – Krutou a hlavně nečekanou porážku utrpěli fotbalisté FC ZVVZ Milevsko v nedělním utkání 12. kola krajského přeboru doma proti Třeboni. Bez distancovaného stopera Tomáše Vakoče, který byl sporně vyloučen v Rudolfově, doplatili svěřenci trenéra Miroslava Strnada právě na zmatky v improvizované obraně. Minimálně v první půli byli herně lepší, ale do zakončení se bez překvapivé myšlenky stejně prakticky nedostávali a naopak inkasovali dvě branky de facto ze dvou rohových kopů Třeboně – 0:2. Hned po změně stran navíc hosté přidali z protiútoku po chybě v domácí rozehrávce gól na 3:0 a bylo takřka rozhodnuto.

Milevský zmar pak ještě podtrhl neproměněnou penaltou v 71. minutě Martin Málek, jehož střelu po pravé ruce gólmana Kopecký vyrazil. Čestný gól nebyl souzen ani Sedlákovi, ten pálil v poslední desetiminutovce dvakrát těsně mimo. Vzduchotechnici čekají na výhru už čtyři zápasy od derby v Čimelicích a spodek tabulky se jim nebezpečně přibližuje. O to důležitější bude pro Milevsko sobotní utkání na hřišti posledního Protivína.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Jiskra Třeboň 0:3 (0:2). Branky: 16. Průcha, 34. Koktavý, 50. Růžička. Rozhodčí: Žemlička – Kaštánek, Peterka. DFA: Jiří Urban. ŽK: 1–1 (M. Málek – Matoušek). Přihlíželo 120 diváků.