Search
Close this search box.

MILEVSKO – Milevsko čtyři, Hradiště dva. Tak si rozdělila body žákovská družstva v nedělních zápasech krajského přeboru. Nejprve se utkali starší žáci, kde Milevsko bralo všechny tři body, když k vítězství 4:1 nakročilo už třígólovou první půlí. Následně se jako předzápas A týmu utkali mladší žáci a utkání bylo velmi napínavé až do závěrečných vteřin. Domácí dlouho zahazovali šance a Hradiště drželo náskok 2:1. V závěru ho ještě mohlo navýšit, ale střela pět minut před koncem skončila na břevně. Zápas pak k velké radosti domácích fanoušků poslal do penalt v předposlední 69. minutě svou druhou brankou Ferko – 2:2. Oba týmy si rozdělily po bodu a druhý bonusový po bláznivých penaltách vyhrálo Hradiště. Devět penalt totiž bylo neúspěšných, až poslední desátou hosté proměnili a slavili zisk druhého bodu do tabulky!

Ondřej Jordán, trenér starších žáků: „Kluci šlapali výborně, hráli aktivně dopředu a zahustili jsme zálohu. Dali jsme tři rychlé góly, které jsme potřebovali, to nám pak do dalšího průběhu utkání pomohlo. Pak jsme neproměnili spoustu dalších šancí. Ale po minulém víkendu, kdy jsme zbytečně nechali body na Meteoru, je to pro nás důležité. Jdeme od zápasu k zápasu a chceme vyhrávat. Po vysoké prohře v Dačicích v prvním kole jdou kluci nahoru a šlapou.“

Michal Němec, trenér mladších žáků: Daří se nám přehrát soupere, ale nedokážeme proměnit šance, kterých bylo více než dost. A jak to tak bývá, dostaneme laciný gol. Ale na druhou stranu kluci zabrali a v poslední minutě zaslouženě vyrovnali na 2:2.
Za výsledek a predvedenou hru určitě kluky chválíme… teď jedeme na těžkého soupere do Vimperka, tak uvidíme.

Starší žáci: FC ZVVZ Milevsko – Hradiště 4:1 (3:0).
Mladší žáci: FC ZVVZ Milevsko – Hradiště 2:3 na pen. (1:2).