Search
Close this search box.

MILEVSKO – Devátá výhra v řadě, pět gólů do sítě lídra soutěže a první prohra Vimperku v sezoně! Parádní formu potvrdili starší žáci FC ZVVZ Milevsko v sobotním utkání proti lídrovi krajského přeboru. Devátá výhra, během kterých ztratili jediný bod za jedno vítězství na penalty, se rodila hlavně na začátku druhého poločasu. Za stavu 1:0 pro domácí se ještě snažili Vimperáci o vyrovnání, ale Milevsko pak dvakrát udeřilo po perfektně sehraných rychlých protiútocích a definitivně svého soupeře zlomilo – 3:0. Závěr už se dohrával v exhibičním tempu a svěřenci trenérů Ondřeje Jordána a Lukáše Kosobuda přidali ještě dva góly – 5:0.

Milevští starší žáci prohráli naposledy 14. října minulého roku, kdy doma nestačili na Lokomotivu České Budějovice. Od té doby jsou neporažení, navíc Vimperku přichystali první porážku v sezoně.

Starší žáci: Milevsko – Vimperk 5:0 (1:0). Branky: Pavelka 2, Arvai, Janouch, Kripner.

Hodnocení Lukáše Kosobuda, asistenta trenéra Milevska: „Vítězství nás strašně moc těší. Šli jsme si za tím od začátku zimní přípravy, trénovali jsme a připravovali se na to, že chceme udělat úspěšné jaro. Já už jsem tady pár let a vždycky jsme se jenom zachraňovali, teď jsme cítili, že tým má potenciál. Zatím se to vyplňuje, je to pro nás všechny odměna a výsledek naší práce. Rozhodlo se zkraje druhé půle. Pomohl nám druhý gól, pak jsme přidali slepený třetí a bylo po nich.“

Mladší žáci: Milevsko – Vimperk 4:2 (2:2). Branky: Němec, Ferko po 2.

Dnešní vítězství je pro nás velmi cenné. Ani ne tolik z pohledu na samotný výsledek, ale především díky předvedené hře a tomu, jak se kluci dokázali poprat s nepříznivým vývojem utkání. Velmi brzy jsme totiž prohrávali po hezkých akcích soupeře 0:2. Kluci se ale zvládli vzchopit a ještě do poločasu srovnali na 2:2. Po pauze jsme vývoj zápasu dokázali otočit po gólu z penalty a chvíli před koncem se nám ještě podařilo přidat pojistku. Jsme rádi že jsme zvládli na nezdar z minulého týdne takto zareagovat a doufáme že takovýmto výkonem navážeme i příští týden.