Search
Close this search box.

MILEVSKO – Tři body s cenou zlata! Starší dorostenci Milevska v sobotu potvrdili cenný bod z půdy do té doby lídra soutěže Veselí nad Lužnicí a doma s Českým Krumlovem zapsali první jarní výhru. Po změně stran o ní rozhodl jediným gólem Adam Law, který zakončil dobře sehraný brejk s Kodadem. Domácí vycházeli převážně z defenzivního bloku, a přestože hosté byli o něco šikovnější s míčem, tak je díky svému zodpovědnému přístupu do žádné výraznější šance nepustili. Brankář Jakub Trkovský tak zapsal první čisté konto na jaře. Souběžně hraný vzájemný souboj dvou dalších o záchranu bojujících celků skončil výhrou Slavie České Budějovice 2:1 na penalty v městském derby s Lokomotivou. Momentálně je tedy Milevsko se 13 body jedenácté, pod ním jen o skóre Slavia a tabulku uzavírá Lokomotiva s osmi body.

Starší dorost: Milevsko – Český Krumlov 1:0 (0:0). Branka: 56. Law.
Hodnocení Petra Češky, trenéra Milevska: „Pro nás je v naší situaci každý bod životně důležitý a máme velkou radost. Věděli jsme, že když jsme uhráli bod s Veselím, tak Český Krumlov můžeme klidně porazit. Stejně jako minulý týden, zase jsme se snažili držet podobného herního plánu a vycházet z obrany. Soupeř se prakticky nedostal do žádné vážnější šance. My jsme měli tři už v první půli, brejky nám celkem vycházely, naštěstí jsme po přestávce jeden dotáhli. Určitě nejsem zastáncem stylu, který hrajeme poslední dvě kola, ale situace v tabulce si to teď žádá. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na protiútoky. Věřím, že nějaký gól vždycky dáme.“

Mladší dorost: Milevsko – Český Krumlov 1:7 (0:4). Branka: 75. Klatovský.
Hodnocení Thai Vu Quanga, trenéra Milevska: „Prohrávali jsme od první minuty po absolutně zbytečné penaltě. Myslím, že druhý poločas ale klidně mohl skončit ještě daleko větším rozdílem, soupeř byl prostě kvalitnější. U nás to začíná přístup k tréninku, přes rozcvičku až po samotný zápas. Něco si řekneme, ale podle mě přijdeme na hřiště a nejsme stoprocentně koncentrovaní na fotbal. Poslední dvě, tři kola to vypadá, že si chodíme jen zahrát fotbálek a nejsi schopni to odjezdit. Už si začínám myslet, že je to mnou. Budeme si muset o všem promluvit, protože takhle to dál nejde. S podobným přístupem bychom dostávali rychty každý týden a nikoho by nás to nebavilo. Musíme se semknout jako tým a začít zase dřít.“