Starší dorostenci Milevska padli s Meteorem na penalty. Bod je pro ně málo

MILEVSKO – Šancí měli na dost, ale koncovka je zradila. Starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko si v nedělním utkání 18. kola krajského přeboru proti společenství Meteoru Tábor a Mladé Vožice vytvořili dost střeleckých příležitostí. Svěřence trenéra Martina Petra ale opět doběhla největší bolest letošní sezony – koncovka. Když pár minut před koncem nedokázal pořádně zakončit Vojtěch Baštýř ani sólový únik na táborského brankáře Dvořáčka, rozdělily si oba týmy po bodu. O druhý bonusový bod si to oba týmy rozdaly ještě v penaltách a dlouhá loterie skončila až v osmé sérii, kdy přestřelil Petr Peták. Dva body tak získal Tábor, domácí Milevsko se muselo smířit s jedním.

Následně svůj zápas hráli také mladší dorostenci trenéra Radka Fialy. Nejhorší tým podzimní části předvádí na jaře výrazně zlepšené výkony i výsledky, čímž pomalu dohání, co na podzim poztrácel. Další cenný skalp si Milevsko připsalo s Meteorem Tábor. V první půli měli vzduchotechnici i štěstí, přečkali několik velkých šancí dobře hrajícího Meteoru a zdálo se, že rozhodne první gól. Ten nakonec vstřelil po obrátce starší žák Pavel Kaleja, když se uvolnil na hranici vápna a přesně mířenou střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Výhru 2:0 pak ještě pojistil chytrým lobem Lukáš Hronek.

Starší dorost: Milevsko – Meteor Tábor/Mladá Vožice 1:2 na pen. (1:1). Branka Milevska: J. Suchan.
Mladší dorost: Milevsko – Meteor Tábor/Mladá Vožice 2:0 (0:0). Branky Milevska: Kaleja, Hronek.
Starší žáci: Český Krumlov – Milevsko 3:2 (1:1). Branky Milevska: Kripner, Hadáček.
Mladší žáci: Český Krumlov – Milevsko 4:2 (1:1). Branky Milevska: Kripner, Janeček.
Výsledky přípravky: KP starší přípravka: Milevsko – Český Krumlov 13:12, Třeboň – Milevsko 10:21. OP starší přípravka: Mirovice – Milevsko B 2:27. KP mladší přípravka: Milevsko – Český Krumlov 20:13, Třeboň – Milevsko 9:13. OP mladší přípravka: AFK Písek/Hradiště C – Milevsko B 2:13.

Snímky jsou ze zápasu staršího dorostu. Hodnocení trenérů všech mládežnických kategorií FC ZVVZ Milevsko naleznete ve středečních Milevských novinách. A ještě máme novinku pro milevské mládežníky. V rámci spolupráce FC ZVVZ Milevsko a Milevských novin, vydavatelství Jihočeské týdeníky, vzniká nová rubrika – Mládežník měsíce. Trenéři všech mládežnických kategorií budou pozorně sledovat, jakému z jejich svěřenců se dařilo nejvíce. Následně se společně trenéři domluví a zvolí napříč kategoriemi toho vůbec nejlepšího, se kterým vyjde rozhovor v prvním vydání Milevských novin následujícího měsíce. Motivace pro mladé milevské fotbalisty je tedy jasná. Snažte se a odměnou vám bude rozhovor do Milevských novin!

Hodnocení Martina Petra, trenéra st. dorostu Milevska: „Dneska je to prostě málo, zasloužili jsme si víc, než jen jeden bod. Kluky musím pochválit za předvedený výkon a bojovnost, ale naopak pokárat za neproměněné šance. Zakončení nás trápí celou sezonu, protože prakticky každého přehrajeme fyzicky a i herně hrajeme vyrovnané zápasy, ale prostě nedáváme góly. Mrzí mě to vůči klukům, protože tím sami sráží své výkony, nemají pak tu bodovou odměnu. Že jsme pak prohráli na penalty, to už neřeším. Pro mě je to soutěž navíc, která podle mě v krajském přeboru dorostu ani nemá co dělat. Stejně se nekopou ani pak v chlapech, tak nevidím důvod. Z toho důvodu je ani netrénujeme, takže jak říkám, to už klukům vyčítat nebudu.“

Hodnocení Radka Fialy, trenéra ml. dorostu Milevska: „Utkání jsme nezačali dobře, ale postupem času se zápas vyrovnal. Objektivně musím říct, že když si zpětně přehrávám zápas, tak jsme přežili velké množství šancí. Měli jsme i hodně štěstí, párkrát jsem si myslel, že už je míč v naší síti. Ale přečkali jsme to a pak asi rozhodl první gól. V televizi se říká, že štěstí přeje připraveným. (smích) Jsem rád, že jsme se výsledkově někam posunuli. Na přístup kluků si nemohu stěžovat. Samozřejmě, že má každý nějaké limity, občas bych si něco představoval jinak, lépe, ale pořád musíme brát, že jsme v krajském přeboru dorostu. V Realu Madrid jsou asi některé automatismy trochu lepší.“