Search
Close this search box.

MILEVSKO – Důležité utkání zvládli! Starší dorostenci Milevska, kteří dál bojují o záchranu krajského přeboru, dnes na svém hřišti po změně otočili zápas proti sousedům na mapě i v tabulce Hradišti. První poločas vyhráli hosté gólem Šátavy. Na začátku druhé půle ale srovnal z penalty Kaleja a vítězství překlopil na stranu domácích šťastnou střelou Turek – 2:1. V závěru už svěřenci trenéra Petra Češky vítězství udrželi, několika jistými zákroky k tomu přispěl také brankář mladšího dorostu Ondřej Krejčí. Ten si odškrtl úspěšnou premiéru ve starší věkové kategorii. Musel totiž na poslední chvíli nahradit Jakuba Trkovského, který se zranil během rozcvičky deset minut před startem utkání a odpoledne už měl ruku v sádře.

Milevsko (16) po výhře 2:1 stáhlo desáté Hradiště (17) na rozdíl jediného bodu. Budějovické týmy z chvostu soutěže Slavia (13) i Lokomotiva (8) o víkendu prohrály, takže vzduchotechnici udělali důležitý krok k záchraně.

Zvítězili také mladší dorostenci, kteří si s Hradištěm připsali zaslouženou výhru 5:2. Na tříbodový zisk čekali od prvního jarního kola, kdy vyhráli 23. března v Prachaticích.

Starší dorost: Milevsko – Hradiště 2:1 (0:1). Branky: 50. Kaleja (pen.), 79. Turek – 15. Šátava.
Mladší dorost: Milevsko – Hradiště 5:2 (2:1). Branky: 28. a 43. Kaleja, 56. a 68. Silvestr, 5. Arvai – 12. Veselý, 63. Kaifer.

Starší dorost: Milevsko – Hradiště 2:1 (0:1). Branky: 50. Kaleja (pen.), 79. Turek – 15. Šátava.
Hodnocení Petra Češky, trenéra Milevska: „Každá výhra je pro nás naprosto zásadní. Tato ještě o to cennější, že se nám zranil deset minut před zápasem brankář, to byla velká komplikace. Pro Ondru Krejčího to byl určitě stres, protože za starší dorost chytal vůbec poprvé, ale popral se s tím velmi dobře. Teď jsme vyhráli podruhé za sebou doma, což mi dělá v naší situaci velkou radost. Myslím, že jsme otočili výsledek zaslouženě, protože už v první půli dali hosté gól jen ze standardky, jinak prakticky ani nehrozili. Proto jsme si věřili, že po změně stran můžeme výsledek otočit.“

Mladší dorost: Milevsko – Hradiště 5:2 (2:1). Branky: 28. a 43. Kaleja, 56. a 68. Silvestr, 5. Arvai – 12. Veselý, 63. Kaifer.
Hodnocení Thai Vu Quanga, trenéra Milevska: „Kluci měli lepší přístup než v minulých zápasech. Přizpůsobili jsme té sérii porážek i tréninky v týdnu. Bylo to trošku volnější, soutěživější, abychom zase v týmu nastolili pohodu a tu partu, kterou v kabině určitě máme, jsme konečně přenesli i do zápasů. Rozhodně jsme byli týmovější, vyšlo nám to. První půli jsme hráli hodně nahoru, byl jsem spokojený. Až pak, když jsme měli vyšší náskok, jsem měl trochu výhrady. Lehce jsme se tím výsledkem uchlácholili a nebyli jsme tak zodpovědní vzadu. Pořád máme co zlepšovat, hlavně musíme být koncentrovaní každou minutu, ale za dnešek mohu kluky pochválit.“