Search
Close this search box.

MILEVSKO – Klíčové utkání za tři body! Starší dorostenci FC ZVVZ Milevsko dnes hostili na domácím trávníku poslední Slavii České Budějovice, na kterou měli tři kola před koncem náskok tří bodů. Ten dnes po velkém boji zdvojnásobili na šest, když nejprve vedli 2:0 po dvou brankách Jenšíka, ale závěr utkání byl ještě hodně dramatický. Hostující Říha totiž v 78. minutě po standardce snížil a o pár minut později ještě z dalšího nákopu trefil tyč. Milevští nakonec klíčové vítězství uhájili, ale opět se ukázalo, že letos prakticky nejsou schopni vyhrát bez větších nervů. Ani jednou v sezoně totiž nevyhráli výraznějším rozdílem, než o jediný gól. Do konce soutěže zbývají dvě kola, Milevsko jede v neděli 9. června do Vimperku a sezonu zakončí v sobotu 15. června doma proti Čtyřem Dvorům. Aktuálně má náskok šesti bodů na poslední místo a je třetí od konce.

Mladší dorostenci rozdrtili Slavii už pětigólovým prvním poločasem, po změně stran se po výrazných změnách v sestavě gólostroj zabrzdil, ale body zůstaly s přehledem doma – 5:1. Žáci na hřišti Týna nad Vltavou vyhráli ve starší kategorii a v mladší prohráli. Nyní zakončí úspěšnou sezonu příští sobotu 8. června doma proti Českému Krumlovu (starší 12.30, mladší 14.30).

Starší dorost: Milevsko – Slavia ČB 2:1 (1:0). Branky: 9. a 46. Jenšík – 78. Říha.
Hodnocení Petra Češky, trenéra Milevska: „Výhra je pro nás naprosto zásadní, bylo jasné, že utkání bude o všechno. Jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body. První půli jsme byli jasně lepší, měli jsme dát aspoň dva góly, dali jsme jeden. Pak se hra vyrovnávala, ale soupeř neměl šance. Povedl se nám i nástup do druhé půle a přidali jsme druhý gól. Až v závěru nás soupeř začal tlačit a jsme rádi, že jsme to nakonec i se štěstím uhráli. Uvidíme, kolik bude padat týmů. To teď ještě nikdo pořádně neví, tak chceme skončit třetí od konce, abychom měli jistotu záchrany.“

Mladší dorost: Milevsko – Slavia ČB 5:1 (5:0). Branky: 14. a 25. Kaleja, 8. Kyzour, 19. Švejda, 35. Š. Janouch – 78. Šindelář.
Hodnocení Thai Vu Quanga, trenéra Milevska: „Rozhodla první půle, kdy jsme proměnili většinu šancí po pěkných akcích. Ale jinak byla první půle dost bez pohybu z obou stran. Po přestávce už jsme gól nepřidali, přece jen individuální kvalita základní sestavy byla trošku lepší, ale líbilo se mi, že jsme začali běhat a hra měla parametry. Nějaké šance jsme také měli, ale dvakrát jsme netrefili prázdnou bránu a neudrželi jsme čisté konto, když stoper nalil soupeři míč přímo před gólmana. Ve zbytku sezony se chceme udržet na vítězné vlně a získat tedy šest bodů.“