Sportovec Milevska 2022 kamerou

MILEVSKO – Zaplněný sál Milevského kina sledoval v pátek 3. března večer vyhlášení výsledků ankety Sportovec Milevska 2022. Slavnostní večer připravil Dům kultury v Milevsku, anketu pořádají Jihočeské týdeníky ve spolupráci s městem Milevskem. První ročník se konal už v roce 1996. Kompletní výsledky jsou v přiloženém článku.

Kategorii dospělých mezi jednotlivci opanovala znovu atletika, a to díky vítězce Pavle Molíkové z TJ Sokol Milevsko. Vystřídala tak na trůnu běžce Pavla Fleischmanna, který po třech vítězstvích v předchozích letech letos vešel do Síně slávy a byl vyhlášen Šampionem Milevska. Družstvem roku 2022 jsou dorostenci Fotbalového klubu ZVVZ Milevsko.

Talentem do 18 let se stal florbalista Daniel Dolejš z juniorů FBC Došwich Milevsko a ti také vyhráli v kategorii do 18 let soutěž týmů.

Trenérkou roku byla vyhlášena Martina Šulcová z Handball clubu Milevsko, nejsympatičtějším sportovcem regionu podle čtenářského hlasování z kuponů Milevských novin je moderní gymnastka Sokola Michaela Vlasatá. Jako akce roku byl oceněn tradiční největší závod moderní gymnastiky na jihu Čech, mezinárodní Milevský pohár, jehož další ročník se koná právě tuto sobotu.

Ceny předávali předsedové jednotlivých sportovních klubů v Milevsku. Mezi hosty nechyběl senátor Marek Slabý, s omluvou se ozval poslanec sněmovny a náměstek hejtmana Pavel Klíma, který toho večera už čtvrtý den nepřetržitě zasedal na hektickém jednání sněmovny.

Moderátorka Simona Krajíčková vyzpovídala o vztahu ke sportu starostu Milevska Ivana Radostu, místostarostku Markétu Honzíkovou, také předsedu Svazku obcí Milevska Stanislava Češku nebo manažerku okresní organizace České unie sportu Romanu Halamovou, která přijela do Milevska s předsedou výkonného výboru okresního fotbalového svazu Michalem Řezáčem.

Užijte si atmosféru slavnostního večera ze záznamu Iva Bukače.

https://www.jcted.cz/milevske-noviny/72029-sportovec-milevska-2022-kamerou/