Sportovec Milevska 2017

MILEVSKO – V pátek 26. ledna proběhl v sále Domu kultury Milevsko už 22. ročník tradiční ankety Sportovec Milevska, kterou v letošním ročníku pořádaly Jihočeské týdeníky ve spolupráci s Městem Milevskem a Domem kultury Milevsko. Krásný večer jistě prožila moderní gymnastka RG Proactive Milevsko Ludmila Korytová, která obhájila loňské prvenství a dohromady anketu ovládla už potřetí. Tentokrát se navíc mohla radovat hned dvakrát, protože družstvem roku v kategorii dospělých se stala oddílová společná skladba RG Proactive Milevsko Elite, v níž také vystupuje. Jako vzácný host, který se dočkal velmi vřelého přijetí po okraj napěchovaného sálu, letos dorazil bývalý vynikající hokejista a odchovanec Milevska Zbyněk Hrdel. Dvaatřicetiletý útočník v mládežnickém věku, kdy ještě hrál v zámoří, nastupoval po boku legendárního Kanaďana Sidney Crosbyho a jejich přátelství trvá dodnes. „Zrovna včera jsme si vyměnili pár zpráv,“ potvrdil Hrdel, který ukončil kariéru před letošní sezonou a stal se hráčským agentem. Pozvání přijal i český reprezentant v dřevorubeckém sportu Martin Komárek, který je na Milevsku stále doma. Jak vidno, milevský sport má být stále na koho pyšný! A to jak na aktivní, tak už i na bývalé sportovce.

Společenského večera milevských sportovců se zúčastnili hejtmanka Ivana Stráská, senátor obvodu Jaroslav Větrovský, náměstek hejtmanky Pavel Hroch, starosta města Ivan Radosta i předsedkyně Svazku obcí Milevska Markéta Honzíková a předseda sportovní komise Jaroslav Kolář. Vítězům ankety předali ceny a od moderátorky večera Lucie Váchové nikdo neunikl otázce na osobní vztah ke sportu.

Díky patří všem partnerům, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit – Město Milevsko, Dům kultury Milevsko, LIPNO SERVIS s.r.o., Lipno apartmán Vladimíra Pubalová, Apex bike Tábor, Květiny Kolář – Milevsko, Měšťanský pivovar Dudák Strakonice, Infrasauna Milevsko – Jitka Polanecká a Boby H – nápoje Sepekov. Děkujeme!

Sportovec roku v kategorii dospělých
1. Ludmila Korytová – moderní gymnastika RG Proactive Milevsko
2. Denisa Hrychová – tenis TK ZVVZ Milevsko
3. Marek Masopust – fotbal FC ZVVZ Milevsko

Družstvo roku v kategorii dospělých
Moderní gymnastky RG Proactive Milevsko – společná skladba Elite

Talent do 18 let
1. Jiří Šplíchal – fotbal FC ZVVZ Milevsko
2. Tereza Kozáková – házená HC Milevsko
3. Michaela Neumannová – jezdectví JK Dobrošov

Družstvo roku do 18 let
Florbalisté FBC Došwich Milevsko – dorostenci

Trenér roku
František Kotrba – fotbal FC ZVVZ Milevsko

Šampion Milevska
Stanislav Mužík – tenis (In Memoriam – zařazení do síně slávy)

Akce roku
T.J. Sokol Milevsko: Uspořádání Sokolské akademie

Sympaťák roku
1. Eva Menhartová – házená HC Milevsko
2. Kristýna Skalická – T.J. Sokol Milevsko
3. David Koutník – hokej HC Milevsko 2010