Skalp čtvrtého Táborska režíroval dvougólový Adam Kotrba

MILEVSKO – Druhé vítězství v řadě! Fotbalisté Milevska se v neděli 14. května vrátili po třech venkovních zápasech zpátky na domácí půdu zápasem proti Táborsku B a podařilo se jim navázat na tříbodový zisk z Rudolfova. Dokonce i konečný výsledek byl stejný a vývoj střetnutí podobný – 2:1. Milevšťáci do utkání vstoupili dobře, ale v 19. minutě ještě netrefil z těžkého úhlu odkrytou bránu Hadáček a o dvě minuty později hlavičkoval těsně vedle Marvan. Ve 25. minutě už se však domácí gólové odměny za aktivitu dočkali, poprvé se trefil parádním lobem přes gólmana hrdina utkání Adam Kotrba. Stejný hráč pak po pauze přidal i druhý gól a v 65. minutě měl na noze hattrick, nicméně nedal. Vzduchotechnici tak vedli 2:0 a mířili za kontrolovaným vítězstvím. Pak ale zápas zkomplikovala trochu bizarní situace ze 73. minuty.

Možná až trochu nečekaně se vysmýkl z penaltového faulu ve vápně rychlonohý hostující útočník John Alozie, ale ještě než dokázal dopravit míč do prázdné brány, rozhodčí Adam Ondřej se upískl a odpískal penaltu. Gól tak nemohl být uznán, protože byla přerušena hra. Sudí Ondřej si hned sympaticky sypal popel na hlavu a omlouval se, že situaci nenechal dohrát. Táboráci z následující penalty Davidem Neužilem ale skutečně korigovali. Nakonec už šlo stejně jen o kosmetickou úpravu výsledku, protože domácí si v posledních minutách zasloužené vítězství dokázali pohlídat.

Další kolo hrají vzduchotechnici v neděli 21. května dopoledne v lázeňské Třeboni (10.30).

FC ZVVZ Milevsko – FC Silon Táborsko B 2:1

(1:0). Branky: 25. a 55. Kotrba – 74. Neužil (pen.). Rozhodčí: Ondřej – Tomaň, Kollárik. ŽK: 1–2 (Vakoč – Neužil, Chotovinský). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Lalák – Pich (78. O. Kosobud), Vakoč, Marvan, Kálal – Souček, Málek – Přibyl, Petřík (72. Kortan), Kotrba – Hadáček (90. Samec).

Táborsko: Hňup – Činčura (65. Praveček), Alozie, Koblasa, Ott, Chotovinský, Jansa, Pánek, Kupka, Fišer (69. Pajer), Neužil.

 

Video zápasu: https://app.veo.co/matches/20230514-mil-tab-d2dcc97c/