Search
Close this search box.

MILEVSKO – Bez gólů se vyhrát nedá. Tahákem 14. kola krajského přeboru bylo jednoznačně sobotního utkání devět zápasů neporaženého Milevska s lídrem soutěže Hlubokou nad Vltavou. Domácí v posledním utkání kalendářního roku před vlastními fanoušky hlavně v první půli svého soupeře přehrávali a aktivním napadáním nutili lídra spíše k nákopům. V posledních zápasech ale dokáží zahodit nemožné, a tak místo toho, aby po půli o jeden, dva góly vedli, tak došlo právě po jednom z nákopů k faulu ve vápně a Hluboká poločas vyhrála Peckovým gólem z penalty – 0:1. Po změně stran už se tolik fotbalu nehrálo. Naopak přibývalo negativních emocí na trávníku i mezi oběma střídačkami, až za nesmyslný skluz milevský Kotrba vyfasoval po zásluze červenou kartu. I v oslabení se ještě Milevsko snažilo o vyrovnání a Hlubočtí prakticky jen odkopávali míč do bezpečí, ale gól neinkasovali a odvezli si tak všechny tři body.

Série devíti zápasů bez porážky tak skončila, naopak domácí natáhli nelichotivou sérii a už tři utkání nedali góly. Aktuálně jsou fotbalisté Milevska na 24 bodech a podzimní část zakončí v sobotu dopoledne na hřišti Mirovic (10.15). Hluboká vede se 40 body za 13 výher a jedinou remízu.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Hluboká nad Vltavou 0:1

(0:1). Branka: 30. Pecka (pen.). Rozhodčí: Boček – Šťastný, Prinz. DFA: Václav Albrecht. ŽK: 1–2 (Souček – Otepka, Kolafa). ČK: 1–0 (71. Kotrba). Přihlíželo 85 diváků.

Milevsko: Hejl – Pich, Vakoč, Marvan, Kotrba – Kálal (87. Kutil), Bártík – Souček, Kortan, Přibyl – J. Hadáček (81. Süsmilich).

Hluboká nad Vltavou: Konečný – Sypal (84. Kössl), Škoda, Hrachovec, Otepka, Pecka, Antoš, Tauber (84. Křiváček), Píša, Kadlec (69. Kolafa), Krejčí.

Trenér Milevska Tomáš Smrčina
Minimálně bod jsme si zasloužili
Myslím, že jsme proti prvnímu týmu soutěže odehráli nejlepší zápas, co jsme zatím u týmu. Přežili jsme první pětiminutovku, kdy nás Hluboká zatlačila a trefila tyčku. Po zbytek zápasu nemám hráčům až na zbytečné výlevy a nekoncentrovanost kvůli dohadům co vytknout. Zbytečně se tím vyhodíme z rytmu a pak se musíme do zápasu vracet. Během utkání měla naše hra parametry, které od kluků chceme, vytvořili jsme si i jasné gólové šance. Bohužel jsme s nimi naložili jako v posledních zápasech. To nás pak stojí body. Musím ale pochválit kluky za přístup po celý zápas, i když jsme po červené kartě šli do deseti. Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili.