Sepekov před startem sezony vycvičil dorost Milevska

SEPEKOV – Nadcházející víkend už vypuknou nižší krajské soutěže i krajský přebor dorostu, čehož využili fotbalisté sepekovských mužů a milevského staršího dorostu ke vzájemnému zápasu v rámci generálky. Nedělní utkání v Sepekově bylo pikantní zejména pro oporu Sepekova Martina Petra, který je zároveň trenérem milevského dorostu, takže se postavil tváří v tvář svým svěřencům. Na střídačce dorostenců stál v první půli trenér mladšího dorostu Jan Pinc, o poločasové přestávce už Petr vystřídal a druhou pětačtyřicetiminutovku strávil v roli kouče naopak proti svým spoluhráčům. Celé utkání bylo jasně v režii domácích, kteří zvítězili 9:2. Už po první půli vedl Sepekov 4:0, takže Petr svým svěřencům rozhodně nic nedaroval. „Nechci, aby si ze mě dělali pak srandu,“ smál se po utkání.

Domácí, byť jim chybělo v generálce šest hráčů základní sestavy (!), byli mnohem lepší zejména v koncovce a vycvičili mladé kluky z Milevska hlavně z produktivity. Svěřenci trenéra Ondřeje Jordána dali gól skoro ze všeho, na co sáhli. Mnohdy navíc využívali až nepochopitelných chyb v rozehrávce soupeře. Milevské dorostence možná od „desítky” zachránil i rozhodčí Cihlář, který utkání ukončil o pár minutek dříve, když z mraků nad Sepekovem začalo prudce pršet. Po hattricku si připsali domácí Martin Tupý a Lukáš Brůžek, přičemž zejména Tupý jej završil opravdu stylově, když ho milevský brankář napálil z výkopu míčem do hlavy a od ní balon doletěl za čáru.

Rovněž mladíci z Milevska ale měli dost šancí, a kdyby si ve finální fázi počínali chladnokrevněji, mohli taky klidně pět gólů dát. Někdy je ale vychytal brankář Petr Mácha, jindy zase sami zazmatkovali v zakončení, jako když ani nezakončili třeba přečíslení tři na jednoho.

Sepekov zahájí sezonu v I. B třídě na hřišti Kluk (sobota, 16), dorost Milevska jede do Jindřichova Hradce (neděle, 10).

TJ Sokol Sepekov – FC ZVVZ Milevsko st. dorost 9:2

(4:0). Branky: 4., 29. a 49. Tupý, 47., 69. a 72. Brůžek, 15. O. Bolek, 41. L. Koutník, 61. Himl – 59. Buriánek, 75. Martínek (pen.). Rozhodčí: Cihlář.

Sepekov: P. Mácha – V. Doubek, P. Novák, Petr, J. Bolek – O. Bolek, Brůžek, M. Novák, L. Koutník – Tupý, J. Mácha. Střídali Filipín, Himl a L. Kosobud.

Milevsko – dorost: Mička – P. Peták, Miklavčič, Pich, Kříž – Popuša, Král, Buriánek, Baštýř – Michal Mladý, Imbr. Střídali O. Peták, Martínek a Martin Mladý.