Rozhodčí nestačil tahat žluté karty! O výhře Dražic nad Milevskem rozhodl jediný gól

DRAŽICE – Na zápas 8. kola krajského přeboru mezi Dražicemi a Milevskem budou fanoušci vzpomínat jako na svižnou karetní hru. Rozhodčí Nikolaj Dimitrov nadělil v tradičním sousedském souboji devět žlutých karet hráčům a čtyři realizačním týmům. Na domácí straně přilétla po druhé žluté i červená karta, kterou si v 66. minutě prohlédl Lukáš Stuchlík. Právě vyloučený hříšník byl však zároveň dražickým hrdinou. Dvanáct minut před červenou kartou totiž stihl vstřelit jedinou branku duelu, díky níž urvaly Dražice druhé letošní vítězství. Rozhodující akci rozehrál Daniel Štecher, který našel Lukáše Stuchlíka v gólové pozici na pravém křídle. Dražický střelec poslal balon přesně k vzdálenější tyči – 1:0.

Ačkoliv se Milevští snažili proti oslabenému soupeři dotáhnout ztrátu do posledních sekund duelu, míč za záda devatenáctiletého brankáře Jana Počinka nedostali. Další utkání čeká na Dražice doma ve sváteční středu 28. září od 16.30 hodin proti Semicím, poražené Milevsko hostí ve stejný termín Osek.

TJ Dražice – FC ZVVZ Milevsko 1:0 (0:0), branka: 54. L. Stuchlík, rozhodčí Dimitrov – Kollmann, Prinz, ŽK (6-3): 35. a 66. L. Stuchlík, 70. M. Štecher, 88. Vačlena, 90. Novotný, 90+4. Počinek – 26. Petřík, 33. Maršík, 55. Hadáček, ČK (1-0): 66. L. Stuchlík, 150 diváků.

Dražice: Počinek – Veselý, Vačlena (88. J. Stuchlík), M. Štecher, Novotný, Pražma, D. Štecher, M. Stuchlík (69. Tůma), J. Štecher (90+4. Běhoun), L. Stuchlík, Mareš (79. Bareš).

Milevsko: Lalák – Souček, Maršík, Vakoč (72. Sedláček), Kortan (46. Marvan), Málek, Bártík (46. Stejskal), Kosobud, Petřík, Hadáček (79. Pich), Kálal.

Střelec vítězné branky Dražic Lukáš Stuchlík byl z druhé výhry v řadě nadšený. „Máme určitě radost, protože se nám na začátku sezony nedařilo. Měli jsme na sobě velkou deku a doufali jsme, že to ve třech domácích zápasech v řadě zlomíme. Ve středu nás čeká další domácí zápas, tak budeme rádi, když přidáme další tři body,” řekl k zápasu Lukáš Stuchlík.

Hlavní trenér Miroslav Strnad

Náš špatný výkon

a ovlivnění od rozhodčího

Zápas měl dvě roviny – jednou byl náš špatný výkon a druhou výkon rozhodčího. Měli jsme kopat jasnou penaltu a gól jsme dostali po faulu na Kosobuda, zápas rozhodčí jasně ovlivnil. Sami jsme ale nepodali optimální výkon, měli jsme optický tlak na půlce a celkem se i dostávali do jejich vápna, ale Dražice zahustily obranu a nám to nebylo souzené. Přirovnal bych to k našemu prvnímu kolu v Semicích. Opět nás domácí přetlačili a hráli jednoduchý fotbal ze sevřené obrany, nepustili nás do hry. Musíme se ale naučit hrát i proti těmto papírově slabším soupeřům.