Rezerva Milevska na jaře poprvé vyhrála a vykřesala jiskru naděje

MILEVSKO – Fotbalistům Milevska B spadl obrovský balvan ze srdce a slaví první jarní vítězství. Tříbodový zisk se však pro poslední tým béčkové skupiny I. A třídy ani v sobotním utkání proti Nové Včelnici nerodil kvůli jeho nemohoucnosti v koncovce vůbec snadno. Přestože měli domácí k dispozici takřka hodinovou přesilovou hru, početní převahou se spíše protrápili. Za stavu 2:1 měli obrovské gólové příležitosti, kdy mohli definitivně rozhodnout, ale pálili jednu šanci za druhou a trest na sebe nenechal dlouho čekat – Včelnice z ojedinělého brejku a následné penalty srovnala na 2:2. Na posledních deset minut vysunul trenér František Doubek záložníka Lukáše Sedláka do útoku a domácím se nakonec hra na tři forvardy vyplatila, když právě Sedlák po přihrávce Patáka v 88. minutě rozhodl a odšpuntoval milevskou euforii – 3:2.

Kýžené vítězství, kterým Milevšťáci alespoň vykřesali jiskru naděje v boji o záchranu soutěže, pak pojistil ještě svým druhým gólem kapitán Římanek, jehož centr zapadl šťastně bez teče na zadní tyč hostující svatyně – 4:2.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Nová Včelnice 4:2 (1:1). Branky: 55. a 90. Římanek, 40. Pinc, 88. Sedlák – 29. Průša, 73. Blažek (pen.). Rozhodčí: Eibl – Písek, Bartůněk. ŽK: 2–2 (O. Dvořák, F. Milaberský – Mareš, Jaroš). ČK: 0–1 (37. Hofer). Přihlíželo 20 diváků.