Protivín v okresním derby vyškolil Milevsko z produktivity

MILEVSKO – Okresní derby mezi fotbalisty Milevska a Protivína připadlo na sobotní odpoledne, kdy se hrálo ve městě vzduchotechniky utkání sedmého kola krajského přeboru. Domácí nastoupili oslabeni o čtyři klíčové hráče základní sestavy (Dvořák, Komárek, Volf a Zmeškal), přesto byli svému soupeři v poli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vzduchotechnikům ale územní převaha nebyla nic platná, protože je v posledních zápasech trápí střelecká produktivita. Naopak Protivín vytěžil z minima maximum a mladému milevskému výběru udělil lekci z produktivity – 0:3. Další zápas hrají vzduchotechnici v Dražicích (sobota 10. října, 15.30), Protivín přivítá už v 15 hodin Osek.

První gól vstřelil ve 13. minutě kanonýr Vorel po jednoduchém nákopu, když si naběhl za obranu a chybně vyběhnuvšího brankáře Neužila ze strany přehodil – 0:1. Smůla domácích pokračovala i po přestávce. V 57. minutě unikl Kasík po pravé straně a jeho prudký centr před bránu srazil za záda bezmocného Neužila obránce Novotný – 0:2. Třetí hřebíček do milevské rakve pak zasadil v 81. minutě Kvasnička, který šel po Vorlově kolmici z rohu vápna na brankáře a křížnou ranou na zadní tyč definitivně pečetil výsledek – 0:3.

FC ZVVZ Milevsko – FK Protivín 0:3

(0:1). Branky: 13. Vorel, 57. vlastní (P. Novotný), 81. Kvasnička. ŽK: 3–2 (Vakoč, Bártík, Barda – Mikeš, Vorel). ČK: 0–0. Rozhodčí: Lepič – Toucha, Žemlička. DFA: Luděk Kučera. Přihlíželo 48 diváků.

Milevsko: Neužil – Kálal (23. Bártík), Vakoč, Marvan, M. Málek – Barda, Souček – P. Novotný, Sedláček (75. Mácha), Přibyl (67. Süsmilich) – Hadáček.

Protivín: Hanus – Kvasnička, Hála, Vojta, Mikeš – Vojík (59. Janda), Bečvář, Říha, Hrachovec – Kasík (72. Zach), Vorel.