Protivín v klíčové fázi turnaje dominoval, Milevsko skončilo bez medaile

MILEVSKO – Seriál mládežnických halových turnajů O pohár FC ZVVZ Milevsko zakončili v milevské sportovní hale uplynulou neděli nejmladší mládežníci – mladší přípravky. Domácí oddíl složil dvě družstva, dohromady se turnaje zúčastnilo osm manšaftů rozdělených do dvou základních skupin. Hrálo se nejprve ve dvou skupinách po čtyřech a poté vyvrcholil turnaj semifinálovými zápasy a duely o konečné pořadí. Turnaj byl nesmírně vyrovnaný a všechna utkání o umístění rozhodoval až penaltový rozstřel. Pouze finále bylo jasnou záležitostí vítězného Protivína, který přitom skončil ve skupině až druhý za Petrovicemi, ale následně smetl Písek v semifinále i Mirovice ve finále shodně 4:0. Stupně vítězů doplnil za prvním Protivínem a druhými Mirovicemi ještě třetím Písek, pořadí tak jasně ovládly týmy z písecké části okresu. Jako rozhodčí turnaj odřídili Ondřej Jordán a Miroslav Šika.

Pořádající klub do turnaje nasadil dva manšafty – za „jedničku” hráli dorazoví fotbalisté ročníku narození 2011, za „dvojku” pak ještě mladší naděje milevské kopané. Nejmladší tým na celém turnaji sbíral první zkušenosti a mohl jen překvapit – ve skupině třikrát prohrál bez vstřeleného gólu. O jedinou trefu se pak postaral v utkání o sedmé místo syn jednoho z trenérů Michal Němec mladší, ale Milín chvilku před koncem vyrovnal a následně ukořistil předposlední příčku díky lépe zvládnutým penaltám.

Milevsko I pod vedením trenérů Jana Kozáka a Libora Šimáka mělo větší ambice a chtělo navázat na vítězné turnaje z letošní zimy. Vzduchotechnici se však do zápasů pomalu dostávali a první dva prohráli. Nakonec skončili ve skupině třetí a putovali pouze do utkání o konečné páté místo. V něm už byli Milevšťáci na penalty proti Křemži úspěšnější než jejich oddíloví kamarádi z „dvojky” a ukořistili alespoň pátou příčku. Milevsku doma zůstala cena pro nejlepšího hráče, kterou převzal Jan Kozák mladší.

Konečné pořadí
1. FK Protivín
2. SK Mirovice
3. FC Písek
4. SK Petrovice
5. FC ZVVZ Milevsko I
6. Sokol Křemže
7. TJ Ligmet Milín
8. FC ZVVZ Milevsko II