Pro Červenku fotbalové jaro skončilo dřív, než vůbec začalo

MILEVSKO – Velmi nepříjemný úvod měla nedělní generálka mezi fotbalisty Milevska B (I. A třída, skupina B) a Božetic (I. B třída, skupina C). Hned po pár minutách musela vyjet ke hřišti s umělým povrchem v Milevsku sanitka pro domácího obránce Zbyňka Červenku, který utrpěl po zákroku božetického Čandy zlomeninu holenní kosti. Jarní část krajské soutěže tak může odpískat ještě dřív, než vůbec začala, podle lékařů se doba léčení protáhne zhruba na půl roku. Tím spíš, když Červenka už utrpěl úplně stejné zranění před osmi lety. Samotné utkání bylo nepříjemným momentem logicky poznamenáno a hráči na obou stranách si dávali velký pozor, aby se vyhýbali tvrdším soubojům, které by „smrděly“ zraněním.

Co ale hráče neomlouvá, to byla hodně špatná obranná hra na obou stranách, která musela udělat trenérům týden před startem jara velké vrásky na čele. Milevsku na stoperu chyběl zkušený lídr mužstva Marek Masopust, který byl na služební cestě na Slovensku, a bez něho chvílemi připomínala obrana rezervy ementál. Soupeř z nižší soutěže, za kterého nastoupila i plánovaná posila Pavel Jíška – jinak mimo jiné také obránce hokejového Milevska, vedl v úvodu druhého poločasu po dvou brankách Čandy a jedné Pince už 3:0. Závěrečná půlhodina byla naopak v jasné režii Milevska, které po dvou pěkných kombinačních akcích Csandou a Patákem snížilo na 2:3, ale vyrovnat už z mnoha dalších šancí nedokázalo.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Božetice 2:3 (0:2). Branky: Csanda, Paták – Čanda 2, Jaroslav Pinc.
Milevsko B: Vanýsek – Bulín, Mácha, F. Milaberský, Červenka – Kálal, Jakub Pinc, Alexa, Římanek – Paták, Csanda. Střídali Š. Komárek a Mácha.
Božetice: Vácha – Němeček, Kotrba, M. Fara, L. Stejskal – Jíška, P. Stejskal, Tollinger, Jaroslav Pinc – F. Horek, Čanda. Střídali Zeman, F. Stejskal, Josef Fara, T. Horek, R. Januš a M. Krause.