Přestřelka pro Katovice. Milevsko padlo potřetí v řadě

MILEVSKO – Poslední zápasy v krajském přeboru fotbalistům Milevska moc radosti nepřináší, výjimkou nebyl ani duel devátého kola proti rozjetým Katovicím. Oba soupeři šli do zápasu ve zcela rozdílném rozpoložení. Katovice po vlažnějším začátku sezony najely na vítěznou sérii a jejich poslední přesvědčivé výhry naháněly strach, naopak Milevsku po solidním úvodu sezony pomalu dochází dech. Rozdílnou pohodu potvrdily hned úvodní minuty. Domácí Milevsko začalo katastrofálně a po dvou gólech Požárka prohrávalo v šesté minutě 0:2. Infarktový první poločas ale nabídl plno šancí i defenzivních chyb na obou stranách. Milevsko se postupně zlepšovalo a ve 24. minutě už byl stav 3:3.

 

Po přestávce se za nerozhodného stavu tlačili do zakončení hlavně domácí vzduchotechnici. Málek orazítkoval v 67. minutě z přímého kopu břevno a Barda v 79. minutě zhruba ze šesti metrů netrefil bránu po centru Koutníka. A když skončila na břevně i hlavička katovického Cibulky z 86. minuty, mířilo utkání ke spravedlivé dělbě bodů. Přerušení katovické vítězné série ale odmítl stoper Hajdušek, který si o dvě minuty později naskočil na rohový kop z pravé strany a přesnou hlavičkou rozhodl o výhře svého celku. Katovice tak naplno bodovaly popáté v řadě, naopak domácí Milevsko se po solidní začátku sezony stále propadá. Z posledních pěti zápasů má jediný bod za domácí remízu s Třeboní.

FC ZVVZ Milevsko – SK Otava Katovice 3:4 (3:3). Branky: 13. Komárek, 17. Koutník, 24. Petr – 4. a 6. Požárek, 22. Uher, 88. Hajdušek. Rozhodčí: Žemlička – Přibyl, Sebera. DFA: Jiří Urban. ŽK: 3–2 (Paták, Vakoč, Koutník – Horejš, Uher). Přihlíželo 110 diváků.