Poslední minuta mohla přinést rozhodnutí na obou stranách

MILEVSKO – Mizérie vzduchotechniků v krajském přeboru stále nekončí. Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko v sobotním utkání 12. kola proti Hluboké třetí remízou 1:1 v řadě jen prodloužili své čekání na vítězství už na osm zápasů, z poslední výhry se radovali 10. září doma s Olešníkem. Duel dvou týmů, kterým se v letošní sezoně vůbec nedaří a pohybují se ve spodních patrech tabulky, v první půli snad ani žádný gól nabídnout nemohl. Oba manšafty hrály hodně nepřesně. „Ten fotbal je snad ještě horší než počasí,“ shodovali se o přestávce na kost promrzlí diváci. Po hodině hry otevřeli skóre hosté z Hluboké. Křížnou střelou na zadní tyč překonal Šmitmajera záložník Křiváček – 0:1. O devět minut později vyrovnal parádní ranou z dálky Koutník – 1:1.

Po srovnání si domácí tým vytvořil územní převahu, ale další gól už nepadl. Oba týmy přitom měly rozhodnutí na svých kopačkách ještě v poslední minutě. Milevský Novotný ale nejprve zachránil svůj tým odkopem z brankové čáry a na druhé straně o pár vteřin později vychytal Petrovu hlavičku po dlouhém autovém vhazování výborným zákrokem hlubocký brankář Brašnička – 1:1. Bod je však pro oba týmy, které si pomalu začínají říkat o sestupové starosti, málo. Milevsko vybojovalo z posledních osmi zápasů jen čtyři body za nerozhodné výsledky.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Hluboká nad Vltavou 1:1 (0:0). Branky: 69. Koutník – 60. Křiváček. Rozhodčí: Dunovský – Polák, Hoch. DFA: František Bumba. ŽK: 0–1 (Hájek). Přihlíželo 53 diváků.