Search
Close this search box.

MILEVSKO – Velkým varováním byl výkon milevských fotbalistů v první půli sobotního předposledního přípravného zápasu proti Vimperku, šestému týmu podzimní části áčkové skupiny I. A třídy. Vzduchotechnici sice měli podle očekávání převahu, ale svým lehkovážným přístupem na obou koncích hřiště zahodili všechny slibné příležitosti a naopak darovali slabšímu soupeři dvě branky – 0:2. Evidentně rozzlobený milevský kouč Tomáš Smrčina si o přestávce svolal všechny hráče do kolečka mimo doslech střídaček i diváků. Výsledek se dostavil. Jeho svěřenci podali o poznání lepší výkon a logickým vyústěním byly i góly. Nakonec Milevsko vyhrálo 4:2, navíc ještě nastřelilo hned třikrát za celé utkání břevno.

Poprvé za Milevsko nastoupil do druhé poloviny Jan Hušek, o jehož příchodu ze Spartaku Příbram se bude jednat, a také on se podepsal jedním gólem pod obrat. Další oživení přinesli s nástupem do druhé půle mladý Vojtěch Baštýř, který obrat nastartoval rychlým vyrovnáním a poté připravil ještě jeden gól, nebo Kryštof Süsmilich. Ten se vrátil po zranění kotníku a tradičně poctivý výkon rovněž okořenil jednou brankou. Příští víkend už čeká Milevsko generálka, ve které hostí v sobotu 9. března od 10 hodin Sezimovo Ústí. Jarní část přeboru začnou vzduchotechnici v neděli 17. března na hřišti Strakonic.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Šumavan Vimperk 4:2

(0:2). Branky Milevska: 47. Bastýř, 62. Hušek, 78. Süsmilich, 83. Kotrba.

Sestava Milevska: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Marvan, F. Hadáček – Souček, Volf, Bártík, Přibyl – Kálal, Petřík. Střídali Trkovský – Martin Hejl, Kotrba, Süsmilich, Baštýř a Hušek.

Hodnocení Tomáše Smrčiny, trenéra Milevska: „První poločas byl jen o přístupu a kluci to od nás o přestávce slyšeli, protože takhle si to rozhodně nepředstavujeme. Do zápasu už jsme šli s tím, jakoby se nám nemohlo nic stát, a že si to v klidu odehrajeme. Ani proti týmu z I. A třídy nejde hrát s prstem v nose. Nasazení po přestávce už bylo jiné a odrazilo se to i do výsledku. Bylo tam zlepšení, ale ještě máme rozhodně na víc. Výkony některých hráčů šly ale nahoru, pomohli nám i čerství kluci. Začalo se trochu běhat a tempo naší hry se zvedlo, pak už se ukázala i naše kvalita.“