Oslabení starší žáci Milevska na silný Vimperk nestačili

MILEVSKO – Záchrana. To je jediný cíl, se kterým vstupovali starší žáci FC ZVVZ Milevsko po nepovedeném podzimu do jarní části krajského přeboru. Protože podle starší kategorie sestupují i mladší žáci, byl by případný sestup pro celou mládežnickou strukturu velkým problémem. Do jara ale vstoupili starší žáci dobře a ze čtyř úvodních gól vybojovali šest bodů (1–1–1–1), než tuto neděli přivítali Vimperk. Bez několika důležitých hráčů včetně prvního brankáře, navíc po zranění kapitána Daniela Cihláře, ale nedokázali kvalitnějšímu soupeři vzdorovat a padli 0:5. V tabulce mají Milevšťáci na dvanáctém místě 12 bodů – polovinu z nich získali za pět jarních kol, poslední čtrnáctá Kaplice má bodů pět.

Mladší žáci stejnému soupeři vzdorovali mnohem více. Hrál se vyrovnaný a pohledný fotbal plný emocí. Nakonec se oba týmy po základní době rozešly smírně 1:1 a rozdělily si po bodu. Také následný rozstřel o druhý bod byl velmi dramatický a zajímavý, oba brankáři Ondřej Jordán i Samuel Šebánek několik penalt zneškodnili, ale o jednu lepší byli nakonec přece jen Vimperáci – 1:2.

Starší žáci: Milevsko – Vimperk 0:5 (0:1).
Mladší žáci: Milevsko – Vimperk 1:2 na pen. (0:1). Branka Milevska: Kripner.

https://www.youtube.com/watch?v=tAdjlnr-6a8&embeds_euri=https%3A%2F%2Fwww.jcted.cz%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title