Osek se štěstím udolal Milevsko, vítězství zařídil Martin Carda

OSEK – Šťastné vítězství! Fotbalisté Oseku si připsali v rámci 25. kola Ondrášovka krajského přeboru další tři body, ale byly vydřené. V sobotu 14. května si na domácím hřišti poradili s Milevskem nakonec 2:1 (1:1) a v tabulce mají na třetím místě už sedmibodový náskok na čtvrté Prachatice, i když ty mají zápas k dobru. Výhru Oseckých zařídil útočník Martin Carda, který dal oba góly.

Domácí byli v první čtvrthodině aktivní a vytvořili si několik šancí, jenže žádnou nevyužili. Až v 17. minutě po rychlé akci šel sám na brankáře zmíněný Martin Carda a bez problémů ho prostřelil. Jenže radost domácích netrvala dlouho. Hned v 19. minutě vyrovnal Martin Kálal, který byl na konci narážečky hostů a z 15 metrů přesně k tyči prostřelil brankáře Zdeňka Křížka, který se za balonem jen ohlédl.

Ve druhé půli byli aktivnější Milevští, ale větší šanci si nevytvořili. Ovšem stejně tak domácí. Hrálo se však ve vysokém tempu nahoru-dolů, oba soupeři měli chuť útočit a rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Tomu odpovídalo nasazení hráčů a občas se na hřišti i jiskřilo. Když už se zdálo, že zápas skončí smírně, poslal na začátku 89. minuty zblízka Martin Carda míč do odkryté branky na druhou stranu, než byl gólman Michal Hejl. Hosté ještě v nastavení vytvořili závar před domácí brankou, ale míč skončil v náručí brankáře Zdeňka Křížka.