Search
Close this search box.

OSEK – Prohrou o tři branky v domácím prostředí. Tak se rozloučili s letošní sezonou krajského přeboru fotbalisté Oseku. V sobotu 17. června podlehli v rámci dohrávky šestnáctého kola sedmému Milevsku 2:5 (2:3) a v celkové tabulce obsadili se ziskem 35 bodů dvanáctou příčku. To je vzhledem k tomu, že jich před odvetami měli na svém kontě pouze devět, určitě uspokojivý výsledek.

TJ Osek – FC ZVVZ Milevsko 2:5 (2:3).

Branky: 5. Carda, 20. Němeček – 2. Souček, 34. Přibyl, 45+1. Málek z penalty, 60. Marvan, 76. Hadáček. Rozhodčí: Boček – Kollmann, Vican. ŽK: 3:2 (28. Hoch, 71. Maroušek, 90. Martin Čapek – 79. Kosobud, 80. Vakoč). Přihlíželo 100 diváků.

Již úvodní minuty naznačily, že se bude více útočit, než bránit. Po pěti minutách svítil na ukazateli stav 1:1. Hned ve druhé minutě poslal vzduchotechniky, kteří si už své umístění nemohli vylepšit a ani zhoršit, do vedení Ondřej Souček, ale za další tři minuty srovnal Martin Carda. Vedení na stranu domácích strhl ve 20. minutě Lukáš Němeček, jenže otočka se podařila i soupeři. Navíc do přestávky. Ve 34. minutě mířil do černého Viktor Přibyl a v první minutě nastavení Martin Málek proměnil nařízenou penaltu – 2:3.

Po změně stran skórovali už jen hosté z Milevska. Po hodině hry překonal gólmana Jan Marvan a pátým střelcem se stal v 76. minutě Jaroslav Hadáček.

Sudí pustili několik tvrdých zákroků a v závěru osecký Martin Čapek poslal k zemi Viktora Přibyla, který musel být převezen do strakonické nemocnice se zlomenou rukou. To bylo stínem utkání, stejně jako nadávky ze strany některých diváků.

TJ Osek – FC ZVVZ Milevsko 2:5 (2:3). Branky: 5. Carda, 20. Němeček – 2. Souček, 34. Přibyl, 45+1. Málek (pen.), 60. Marvan, 76. Hadáček. Rozhodčí: Boček – Kollmann, Vican. DFA: Miroslav Grobár. ŽK: 3–2 (Hoch, Maroušek, Čapek – Kosobud, Vakoč). Přihlíželo 100 diváků.
Osek: Vlk – Carda (66. Šůs), Kuneš, Němeček, Lávička (46. Vachulka), Hoch, Maroušek, Gondek (46. Ježek), Šrámek, Zelenka (71. Jiřík), Čapek.
Milevsko: Neužil – Pich (70. Imbr), Kosobud, Málek – Marvan, Vakoč – Přibyl, Souček (74. Kutil), Kotrba – Bártík, Hadáček.

Hodnocení Ondřeje Jordána, trenéra Milevska: „Zkusili jsme změnit rozestavení ze 4–4–2 na 3–5–2 a klaplo to, kluky to bavilo a odehráli skvělý zápas. Odmakali jsme to, a i když jsme prohrávali 1:2, tak jsem cítil, že to otočíme. Ve druhé půli už jsme Osek k ničemu nepustili a přidávali jsme góly. Mrzí nás jen zlomená ruka Viktora Přibyla po úmyslném zákroku domácího beka. Manšaft se s námi rozloučil výborně. Kluci mají budoucnost a přeji Tomáši Smrčinovi s Honzou Kozákem do dalších let, ať se jim daří a hrají špičku kraje. Věřím, že manšaft je na to dobře připravený.“