One man show! Šimon Kutil nasázel Kovářovu šest gólů

MILEVSKO – Své třetí přípravné utkání sehrálo Milevsko B (I. B třída) v sobotu odpoledne na domácí umělé trávě proti nováčkovi I. A třídy Kovářovu. Zápas byl až nečekaně jasně v režii domácích mladíků z nižší soutěže. Hostující Kovářov, kterému chybí z různých důvodů oproti podzimu čtyři hráči základní sestavy, ještě relativně stačil na svého soupeře v první půli (1:3), ale po změně stran už milevský B tým jasně dominoval a přidal dalších pět branek – 8:1. Fantastické utkání prožil zejména milevský útočník Šimon Kutil, který nasázel do branky soupeře šest gólů. Málo vídaný kousek navíc ještě okořenil možná životní trefou na 3:1, když poslal míč za záda kovářovského gólmana Baštýře po centru ze strany patičkou ze vzduchu, přestože byl otočen zády k bráně. Ukázkový zářez ligových parametrů alespoň na chvíli zahřál zhruba tři desítky promrzlých diváků.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ ZD Kovářov 8:1 (3:1). Branky: Kutil 6, Süsmilich, Sedláček – Holub mladší. Rozhodčí: Šika. Přihlíželo 30 diváků.

Milevsko B: Šípek – Hrubec, Mácha, F. Milaberský, Bulín – Jakeš, Süsmilich, Koutník, Květ – Kutil, Štemberk. Střídali Hron – Kálal a Sedláček.

Kovářov: Baštýř – Kvasnička, Jarošík, L. Faukner, M. Faukner – Novák, Brůžek, Halíř, Holub mladší – M. Suchan, Slivka. Střídali Kainráth a Klíma.

Generálku sehrají vzduchotechnici v sobotu 14. března od 16 hodin doma proti Petrovicím. O týden později v sobotu 21. března už v 11.30 hodin zahájí jarní část krajské I. B třídy doma proti Božeticím. Kovářov nyní čeká soustředění v Borovanech u Českých Budějovic, kde sehraje ještě dvě přípravná utkání. Do jarní části béčkové skupiny I. A třídy pak vstoupí 21. března v 10 hodin doma proti budějovické Slavii.