One man show Petra Pešaty katapultovala domácí až do finále. Tam byl nad jejich síly Meteor Tábor

MILEVSKO – První únorovou sobotu pokračoval seriál mládežnických halových turnajů O pohár FC ZVVZ Milevsko pod záštitou starosty města kategorií starších žáků. Pořádající oddíl do turnaje nasadil dva týmy a oba se k radosti slušně zaplněného hlediště probojovaly ze základních skupin do semifinále a následných bojů o medaile. Starší manšaft pod vedením Marijana Miklavčiče v prvním semifinále sahal po překvapení, když trápil suverénního vítěze základní skupiny B a jasně vedoucí tým podzimní části krajského přeboru Meteor Tábor. Vzduchotechnici ale nakonec padli smolně 1:2 na penalty. Z postupu do finále se naopak radoval mladší tým Martina Petáka, který se opíral hlavně o fantastické výkony nejlepšího gólmana turnaje Petra Pešaty, o jehož služby už se zajímají i větší ligové oddíly.

Zejména v semifinále proti budějovické Lokomotivě předvedl famózní výkon a uhájil čisté konto, přestože byli hosté ve hře aktivnější a vytvořili si více šancí. Jen jednou zůstal Pešata překonán, ale to mu pomohla tyčka. Svou „one man show“ pak korunoval ještě v následném penaltovém rozstřelu o postup, když jeden pokus lapil a sám pak vsítil rozhodující gól. Kromě něho se z puntíku prosadili i milevští Vojtěch Baštýř a Matěj Mácha. V posledních dvou zápasech o medaile už ale domácí týmy neuspěly – Miklavčičova „jednička“ prohrála zápas o bronz s Lokádou 0:1 a Petákova „dvojka“ finále s Meteorem 0:2. Fotbalisté z Tábora tak potvrdili letošní krajskou dominanci a turnaj zaslouženě vyhráli, milevské celky obsadily po velmi dobrých výkonech druhé a čtvrté místo.

Konečné pořadí: 1. FK Meteor Tábor, 2. FC ZVVZ Milevsko II, 3. TJ Lokomotiva ČB, 4. FC ZVVZ Milevsko I, 5. SK Dobrá Voda u ČB, 6. TJ Tatran Sedlčany, 7. SK Siko Čimelice, 8. TJ Hradiště, 9. TJ Blatná II, 10. TJ Blatná I.