Omlazená rezerva Milevska v závěru premiéry uběhala Řepeč

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska B vstoupili do nováčkovské sezony v nejnižší krajské soutěži I. B třídě po loňském sestupu s výrazně omlazeným kádrem i novým trenérem Radkem Fialou, který doposud trénoval dorostenecká družstva FC ZVVZ Milevsko. Premiéru v nové soutěži obstaral nedělní zápas proti Řepči, který hned ukázal obě strany mince u tak mladého kádru – menší zkušenosti, ale i lepší fyzickou zdatnost oproti starším soupeřům. Milevšťáci do zápasu nevstoupili příliš koncentrovaně a rychle prohrávali. A přestože dokázali ještě do přestávky otočit stav, tak v úvodu druhé poloviny opět po zmatcích v defenzívě přišli o náskok – 2:2. V závěrečné půlhodině ale milevští mladíci prokázali v tropických teplotách mnohem lepší fyzickou kondici a soupeře definitivně zlomili dalšími třemi góly – 5:2.

Po jedné brance zaznamenali za Milevsko David Milaberský a v závěru po minutě na hřišti také Dominik Reiniš, hattrickem však táhl svůj tým útočník Šimon Kutil. Stejný počin se v prvním kole podařil pouze Liboru Pichlíkovi z Hradiště, oba borci jsou tak na čele tabulky střelců soutěže. Další utkání sehraje milevská rezerva v sobotu 24. srpna v Mladé Vožici (17).

Milevsko B – Řepeč–Opařany 5:2 (2:1). Branky: Kutil 3, D. Milaberský, Reiniš.
Sestava Milevska B: Hron – Voj. Charypar, Mácha, Bulín, Š. Komárek (85. Hrubec) – Jakeš (56. Květ), D. Milaberský (56. Süsmilich), Souček, Štemberk – Kutil (87. Reiniš), Sedláček (69. Bártík).