MILEVSKO – Povinné tři body jsou doma! Fotbalisté Milevska, kteří vstoupili do jarní části krajského přeboru minulý týden prohrou v Dačicích (0:1), si vylepšili reputaci i bodové konto v nedělním domácím utkání proti B týmu z Písku. Mužstvo od Otavy dorazilo do města vzduchotechniky ve velmi nezkušené sestavě a kolem veterána Zušťáka se poskládali zejména dorostenci, což bylo znát. Někteří písečtí hráči na Milevšťáky už na první pohled zejména po fyzické stránce nestačili a tahali za kratší konec provazu. Domácí se dostali do vedení už v páté minutě Komárkem. Velkou gólovou šanci ke srovnání, po hříchu jedinou v průběhu celého zápasu, sice měl po půlhodině hry písecký Blažek, ale minul, za což následoval trest – o dvě minuty později si Málek na zadní tyči našel Komárkův centr a zvýšil – 2:0.

Po přestávce domácí utkání kontrolovali, Koutníkem a Pavlem Novotným přidali další góly a zvítězili 4:0. Brankový rozdíl mohl být klidně ještě výraznější. Velkou příležitost spálil třeba nový kapitán a čerstvý otec Jakub Barda, který běžel hned v úvodu druhé půle úplně sám na Jevčáka, ale píseckého brankáře nepřekonal. Fotbalisté FC ZVVZ rozhodně nepodali stoprocentně oslnivý výkon, zejména ve středu pole jim často scházel větší klid a přesnost v kombinaci, ale proti mladíkům z FC Písek přesto brali pohodlné vítězství. Výraznou měrou k němu přispěl špílmachr Komárek, který jeden gól dal a na dva přihrál.

FC ZVVZ Milevsko – FC Písek B 4:0 (2:0). Branka: 5. Komárek, 35. M. Málek, 49. Koutník, 62. P. Novotný. ŽK: 1–4 (Alexa – Říha 2, Hudák, Stráský). ČK: 0–1 (65. Říha – po 2. ŽK). Rozhodčí: Reisner – Vican, Havlík. DFA: Vladimír Eibl. Přihlíželo 80 diváků.