Search
Close this search box.

MILEVSKO – Do Písku odešel z Milevska v létě 2016, nyní se vrací zpátky domů. Dvacetiletý ofenzivní univerzál Filip Hadáček, který loni hostoval v divizních Tochovicích, cítí z novému týmu velkou sílu. „Všichni víme, jakou máme kvalitu, a že můžeme hrát v tabulce vysoko. Tak nějak si to celý tým vzal za své a přístup je zatím super. Doufám, že se to projeví i v sezoně,“ říká Filip Hadáček, který se nemohl zúčastnit včerejšího přípravného utkání právě proti svému poslednímu týmu Tochovicím (2:4), protože v pátek odjel na dovolenou do Itálie. Vzduchotechnici začnou mistrovskou sezonu druhým kolem v sobotu 12. srpna na hřišti Semic (13.30).

Minulou sezonu jste strávil v divizních Tochovicích, jaká z vašeho pohledu byla?
Za začátku jsem si to tam užíval, protože v Tochovicích byla dobrá parta a podzim nám v rámci možností docela vyšel. Trénovali jsme, jak jsme měli. Jaro už ale bylo bohužel horší. Na tréninky jsme se scházeli maximálně dvakrát týdně a pak to bylo znát i na výsledcích. Měli jsme tam i sérii jedenácti porážek v řadě a bylo jasné, že divizi nedokážeme zachránit. Konec tedy povedený úplně nebyl.

Před sezonou jste počítali, že budete hrát o záchranu, nebo to bylo spíše zklamání?
S tím se asi tak nějak počítalo, protože už rok před tím, kdy jsem tam ještě nebyl, se zachránili jen tak tak. Že budeme hrát o záchranu i letos, se tedy tak nějak počítalo. Ale po tom celkem solidním podzimu si myslím, že jsme se zachránit určitě mohli. Nahráli jsme si docela dost bodů, a kdybychom to zopakovali i na jaře, tak by to stačilo. Jaro se nám ale nepovedlo, vyhráli jsme tam snad jenom jednou a tím byla sezona ztracená.

Do Tochovic v rámci spolupráce chodili mladí hráči z Písku, aby sbírali zkušenosti v divizi. Máte informace, jestli tato spolupráce po sestupu Tochovic skončí?
Upřímně nemám, ale myslím, že cenu už to teď asi nemá, přece jenom týmů v Jihočeském krajském přeboru je kolem Písku hodně mnohem blíž než jsou Tochovice.

S vámi do Tochovic z Písku jezdila ještě dvojčata Kynkorových. Bylo pro vás o to příjemnější, že jste na dojíždění nebyl sám?
Rozhodně, já se přiznám, že nechodím moc rád někam sám, když to tam neznám. Navíc s klukama se znám od začátku, co jsem byl v Písku, snad od U13. Byl jsem tedy hrozně rád, že jsme šli do nového prostředí společně. Dojížděli jsme také spolu nebo aspoň na půl cesty, takže jsem za ně byl moc rád.

Oni nyní zamířili do divizních Katovic. Zvažoval jste i vy nějaké nabídky z této soutěže, kterou jste hrál loni, nebo už bylo Milevsko jedinou volbou?
Vlastně ani nezvažoval, protože už od zimy jsem…

Proč se rozhodl pro přestup do Milevska, jestli byla ve hře i možnost návratu do Písku, nebo jak zatím vnímá kvalitu kádru a jaké cíle má do sezony, přineseme ve středečním vydání Milevských novin.