Neměli konkurenci! Milevšťáci ovládli turnaj mladších žáků

MILEVSKO – Bez ztráty kytičky v neděli prošli mladší žáci Milevsko II k titulu na domácím turnaji O pohár FC ZVVZ Milevsko, který se každoročně koná pod záštitou starosty města. Pořádající oddíl nasadil tradičně dvě družstva pod vedením trenéra Jiřího Stejskala a vedoucího mužstva Radka Trkovského. Milevská „dvojka“ základní skupinu bezpečně ovládla a po výhrách 3:1, 5:0, 5:0 a 4:0 se mohla pyšnit i nejlepším skóre. Tým, v jehož dresu nasázel devět branek nejlepší střelec turnaje Jiří Šplíchal, pak zvládl i semifinále proti budějovické Lokomotivě a chystal se na velké finále. Větrovy a Milevsko II, dva stoprocentní týmy základních skupin, v něm předváděly parádní fotbal ve vysokém tempu, ale na penalty byli nakonec šťastnější domácí.

Šance a infarktové situace byly ve finále k vidění na obou stranách. Šplíchal poslal Milevsko do vedení. Větrovy ale srovnaly, a protože nejlepšímu kanonýrovi turnaje se lepila smůla na paty, dvakrát roztřásl tyč, musely rozhodnout penalty. V nich nepustil za svá záda žádný pokus jediný milevský brankář Jakub Trkovský, který chytal za obě družstva z města vzduchotechniky. Titul pro Milevsko vystřelil bombou pod břevno opět Šplíchal a na Větrovy zbylo druhé místo. Třetí skončila budějovická Lokáda, jež v utkání o stupně vítězů porazila 3:1 Sedlčany. Ústřední postavou zápasu byl Dominik Dudy, který dvě branky sám dal a na třetí přihrál. Milevskou nadvládu korunoval cenou pro nejlepšího gólmana Trkovský a ocenění pro nejlepšího hráče turnaje si odvezl větrovský Adam Smrž. Ceny předával trenér místního A týmu mužů Miroslav Strnad.
Také druhý milevský tým předváděl pohledné výkony, ale trápil se v koncovce a v základní skupině uhrál jen bod. Přesto nakonec turnaj zakončil vítězně. Zápas o celkové deváté místo vyhrálo Milevsko I nad Meteorem Tábor 2:0 po brankách Adama Lawa a Josefa Pokorného. Čisté konto si tak nakonec Trkovský připsal i za druhý milevský tým.

Konečné pořadí: 1. FC ZVVZ Milevsko II, 2. SK Kavas Větrovy, 3. TJ Lokomotiva ČB, 4. TJ Tatran Sedlčany, 5. FC Písek, 6. TJ Blatná, 7. SK Dobrá Voda u ČB, 8. TJ Sokol Sezimovo Ústí, 9. FC ZVVZ Milevsko I, 10. FK Meteor Tábor.