Naděje Dražic sestřelil ze vzduchu stoper Martin Petr. Milevsko touží po nejlepší pětce

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska v nedělním utkání 23. kola krajského přeboru potvrdili výhru z okresního derby v Protivíně a také doma s Dražicemi ukázali, že jejich forma jde nahoru. Soupeř od Tábora je znám svým fyzickým pojetím fotbalu, nikomu se proti Dražicím nehraje snadno, ale tentokrát je Milevsko porazilo paradoxně ze vzduchu, tedy jejich vlastní zbraní. Dvakrát se prosadil ze standardních situací v první půli Martin Petr a po změně stran udeřil také hlavou Viktor Přibyl po pěkném průniku Kosobuda na levé straně. Pevná milevská obrana naopak neinkasovala ani jednou a připsala si celkem poklidné domácí vítězství.

Milevsko je aktuálně sedmé s minimální ztrátou na dva celky před sebou, podle trenéra Petra Janoucha je cílem probojovat se do elitní pětice. Příští kolo zajíždí Milevští na půdu Olešníka (sobota 7. května, 17).

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 3:0

(2:0). Branky: 9. a 15. Petr, 73. Přibyl. Rozhodčí: Krčín – Kollmann, Albert. DFA: Jiří Hanzal. ŽK: 1–3 (Hadáček – Veselý, Štecher, Petr Novotný). Přihlíželo 117 diváků.

Milevsko: Dvořák – Hejl, Vakoč, Petr, O. Kosobud – Marvan, Souček (77. Pich) – Přibyl, Kálal (63. Bártík), Kortan (81. Pavel Novotný) – Hadáček (83. Imbr).

Dražice: Žák – Turek, Horka, Vačlena, Petr Novotný – L. Stuchlík, Štecher, Veselý, J. Stuchlík (58. Páša) – Böhm (73. Běhoun), Mareš.