Na soustředění si fotbalisté Milevska sáhli na dno. Černou kaňkou je zranění Bardy

MILEVSKO – Fotbalisté A týmu FC ZVVZ Milevsko absolvovali od středy 16. do soboty 19. února kondiční soustředění na Mozolově, které bylo vrcholem fyzické přípravy. Soustředění zakončili bezbrankovou remízou 0:0 v Příbrami se Spartakem, černou kaňkou je zranění Jakuba Bardy, které může ohrozit celé jeho účinkování v jarní části krajského přeboru. Od příštího týdne už se budou Milevšťáci věnovat herním věcem na hřišti s míčem. V sobotu 26. února od 12 hodin sehrají na umělé trávě v Milevsku další přípravné utkání proti Meteoru Tábor.

Za trenérský tým Miroslav Strnad – Petr Janouch soustředění zhodnotil první jmenovaný: „Jako trenéři jsme určitě spokojeni. Jak se říká, kluci si sáhli na dno, dostali fakt zabrat. Odmakali jsme všechno, co bylo v plánu. Soustředění jsme pojali jako poslední fázi hrubé přípravy, tím jsme tento blok nabírání fyzičky završili. Teď už se budeme věnovat herním situacím a pracovat na rychlosti, dynamice a práci s míčem,” vysvětlil trenér Miroslav Strnad. Celkem se soustředění zúčastnilo 16 hráčů, tedy většina kádru. Někteří ještě chyběli kvůli zranění či karanténám.

Dnes soustředění Milevšťáci završili přípravným zápasem proti Spartaku Příbram, který přes spoustu šancí nepřinesl žádný gól – 0:0 (0:0). „Z utkání mám hodně dobrý dojem, jsem spokojený. Bohužel jsme neproměnili spoustu šancí. A černá tečka na závěr přišla tři minuty před koncem, kdy si Kuba Barda otočil koleno a musel jet do nemocnice. Uvidíme, jak to dopadne, ale myslím, že to může ohrozit celou jeho jarní sezonu,” litoval Strnad na závěr.