Na milevském hřišti proběhl zatím největší turnaj náborů 3+0 od jejich založení

MILEVSKO – Po rozvolnění sportování hřiště k radosti mládežnických trenérů praskají ve švech a zájem o sport je u dětí čím dál tím větší. Přesto takovou účast na dnešním fotbalovém turnaji náborů 3+0 čekal jen málokdo. Právě turnajová soutěž „nábor přípravek 3+0“ je velkou chloubou píseckého okresního fotbalu. Na Písecku totiž tento formát pro nejmenší vznikl zhruba před pěti lety s ročníky narození 2010 a mladšími, nyní už se podobné turnaje konají po vzoru našeho okresu po celé republice. Ještě nikdy ale neměl na Písecku turnaj takovou účast jako dnes v Milevsku, kde musel hlavní organizátor grassroots manažer mládeže Petr Houdek rozdělit celkem 21 týmů do čtyř skupin na čtyřech hřištích po pěti nebo šesti družstvech.

Pravidelně se těchto turnajů účastní kolem 30 až 40 dětí, tentokrát jich dorazilo na milevský letní stadion přesně 108! Dorazila fotbalová družstva z celého okresu a jako hosté si přišli zahrát v rámci přípravy také mladí milevští hokejisté HC Milevsko 1934 pod vedením jejich trenéra Stanislava Polodny. Zápasy se hrají bez rozhodčích, bez výraznějších pravidel a ani se nepočítají výsledky, hlavním cílem je posbírat ještě před vstupem do mladší přípravky své první zápasové zkušenosti.

Touto akcí ale činnost Petra Houdka, od nedávné volební valné hromady nově i člena výkonného výboru OFS Písek a předsedy komise mládeže na Písecku, ani zdaleka nekončí. Chystá se třeba společné setkání v Oslově, kam budou pozvány všechny dívky – fotbalistky až do 15 let. Aktuálně už totiž hrají na okrese dospělé fotbalistky pouze na Hradišti a OFS by chtělo tento trend zastavit. Další chystanou akcí je na čtvrtek 17. června od 16.30 hodin ukázkový trénink v Kovářově, kam by měl dorazit i legendární fotbalista a další nový člen výkonného výboru OFS Jan Koller. Přijet se mohou podívat i trenéři a začínající fotbalisté z okolních oddílů.