Mladší žáci si dali dostaveníčko na turnaji v Milevsku

MILEVSKO – Už podruhé během zimní přestávky uspořádal oddíl FC ZVVZ Milevsko v čele s trenérem Ondřejem Jordánem venkovní turnaj pro mladší žáky (ročník 2009 a mladší). Na milevské umělé trávě se opět utkaly Meteor Tábor, FC Písek a FC ZVVZ Milevsko, jen Sedlčany tentokrát vystřídala Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Hrálo se na dvou hřištích souběžně dvakrát 20 minut systémem každý s každým a z vítězství ve všech třech zápasech se radoval právě nováček z Veselí. Lokomotiva porazila 3:2 Milevsko, 1:0 Písek a na závěr 2:1 Meteor Tábor. Výsledky v těchto turnajích ale nebyly zase tak důležité, hlavním cílem zápasů bylo, aby hráči nabírali další zkušenosti a zahráli si na celou polovinu hřiště, kdy už se hraje i s ofsajdy. Mladší ročníky v této kategorii 2010 totiž hrají tento model teprve od začátku sezony a dorazoví hráči 2009 toho na celou půlku také moc neodehráli, protože jejich první sezonu v mladších žácích loni de facto celou zrušila pandemie Covidu-19.

Většina zápasů byla výsledkově i herně vyrovnaná, jen poslední utkání mezi Milevskem a Pískem mělo jasného vládce. Manšaft z okresního města, se kterým přijel i bývalý milevský kouč a dnes šéf mládeže FC Písek Karel Syrovátka, deklasoval domácí družstvo 9:2. Milevští svěřenci trenérů Ondřeje Jordána a Libora Šimáka prohráli všechny tři zápasy. Trenéři si z toho ale velkou hlavu nedělali. „Tento miniturnaj jsme udělali hlavně z toho důvodu, aby si kluci zahráli výborné zápasy proti kvalitním soupeřům po 40 minutách. Využili jsme toho, že dneska ještě jsou volné plochy, od února už je to všechno plné, protože sem do Milevska jezdí hrát svá přípravná utkání spousta klubů,” vysvětlil Ondřej Jordán. „Účel to rozhodně splnilo, jen byl dneska hrozný vítr. První turnaj jsme hráli hned na začátku ledna a to bylo paradoxně krásné jarní počasí,” dodává milevský lodivod.

Výsledky: Veselí nad Lužnicí – Milevsko 3:2, Veselí nad Lužnicí – Meteor Tábor 2:1, Veselí nad Lužnicí – Písek 1:0, Milevsko – Meteor Tábor 1:3, Milevsko – Písek 2:9, Písek – Meteor Tábor 5:2.

Konečné pořadí: 1. Veselí nad Lužnicí, 2. Písek, 3. Meteor Tábor, 4. Milevsko.