Search
Close this search box.

MILEVSKO – Velmi nadějný ročník 2015 a mladší vyrůstá milevskému fotbalu v mladší přípravce pod vedením trenéra Miroslava Strnada. Jeho svěřenci na podzim dominovali v první polovině krajského přeboru a vysloužili si pro jaro postup do horního patra mezi nejlepší družstva v kraji. Také v této konkurenci nadějní Milevšťáci většinu zápasů vyhrávají a do toho sbírají úspěchy i na nemistrovských turnajích, nedávno dokonce porazili v přátelských zápasech Dynamo České Budějovice nebo pražské Bohemians. Svou vysokou výkonnost na poli mladších přípravek potvrzují svěřenci trenéra Miroslava Strnada i dnes na domácím trávníku proti SKP České Budějovice a Českému Krumlovu.

O tom, jak úspěšný ale bude tento ročník, rozhodnou až další roky. Tím nejdůležitějším měřítkem bývá, kolik hráčů jednotlivá mládežnická družstva vyprodukují pro dospělé týmy. V posledních dvou kolech krajského přeboru už se mladší přípravka doma v Milevsku nepředstaví, čekají ji ještě dvojzápasy v Táboře a ve Vimperku. Hlavní trenér Miroslav Strnad by se pak měl pro příští sezonu posunout s dorazovými hráči do starší přípravky.

Nad skupinou o krajský titul v přeboru mladších přípravek převzal záštitu Tomáš Sivok, aktuálně sportovní manažer A týmu AC Sparta Praha, čerstvých majitelů tuzemského doublu. Záleží jen na mladých milevských fotbalistech, jestli jednou budou mít také takovou kariéru, jako 64násobný reprezentant České republiky a 4násobný držitel mistrovských titulů – 2003, 2005 a 2007 se Spartou Praha a 2009 s tureckým Besiktasem Istanbul.