Mládežník měsíce Pavel Kaleja: Pod novým trenérem jsme se hodně zlepšili

MILEVSKO – Pavel Kaleja (2007) je oporou starších žáků FC ZVVZ Milevsko a svými výkony už pomáhá také mladšímu dorostu. „Trošku rozdíl to je. V mladším dorostu je to pro mě trochu těžší hlavně po té fyzické stránce, je to důraznější, rychlejší, tvrdší. Prostě tam hrají silnější hráči než v žácích,“ porovnává obě kategorie. Podle trenérů je čtrnáctiletý záložník jedním z nejpoctivějších a nejnatrénovanějších hráčů v celém oddíle. I proto si vysloužil za měsíc duben první ocenění pro Mládežníka měsíce FC ZVVZ Milevsko, které oddíl vymyslel společně s Jihočeskými týdeníky. Cenu převzal před nedělním zápasem A týmu proti Rudolfovu. Vítěz bude vždy odměněn také rozhovorem v Milevských novinách.

Můžeš zavzpomínat na své fotbalové začátky?
Začal jsem v sedmi letech tady v Milevsku, zatím jsem nikde jinde nehrál. Tehdy jsem začínal v přípravce pod trenérem Ondrou Jordánem, dneska mě ve starších žácích trénuje zase jeho bratr Jiří Jordán. Oba jsou super trenéři. Pan Jordán se nám teď opravdu hodně věnuje, myslím, že jsme se za tu dobu, co je u nás, hodně zlepšili.

Podzimní část opravdu z vaší strany nebyla ideální. Jaké změny proběhly?
Myslím, že je to právě tím trenérem. Začali se nám více věnovat a říkáme si chyby, které děláme. Všichni se na tom snažíme pracovat a postupně se zlepšovat. Také tréninky jsou občas trochu náročnější, ale baví nás to a snad je to trochu vidět. Myslím, že si dokážeme už i v zápasech více přihrávat.

Mládežníkovi měsíce dubna FC ZVVZ Milevsko Pavlu Kalejovi pogratulovali vlevo kapitán A týmu Tomáš Vakoč a vpravo jeho trenér ze starších žáků a zároveň předseda oddílu Jiří Jordán.