Milevští starší žáci deklasovali konkurenci, Šplíchal nasázel 13 gólů

MILEVSKO – Druhým dílem v neděli pokračoval seriál mládežnických halových turnajů O pohár FC ZVVZ Milevsko, tentokrát se v místní sportovní hale utkali starší žáci. Začátek turnaje byl trochu hektický, protože nedorazila oproti původnímu plánu dvě družstva (Hluboká nad Vltavou a Mirovice), takže se musel trochu poupravit hrací systém. Organizátoři prodloužili jednotlivé zápasy a přidali také semifinálová utkání. Domácí oddíl nasadil dvě družstva, za obě chytal Jakub Trkovský. Mladší „jednička“ složená převážně z loňských mladších žáků předváděla slušné výkony, ale doplatila na své zakončení a skončila sedmá. Starší dvojka, kterou táhli talentovaní borci jako Jiří Šplíchal, Lukáš Mára nebo Matěj Buriánek, ale neměla absolutně žádnou konkurenci. Z regionu se klání zúčastnil také Sepekov, který obsadil konečnou šestou příčku.

Milevsko II vyhrálo všech šest zápasů – pět rozdílem třídy a vyrovnanější bylo až finále s budějovickým SKP (1:0). Správný vrchol turnaje v krásné atmosféře rozhodl Matěj Buriánek. Kanonýrem turnaje byl se třinácti góly v šesti duelech Jiří Šplíchal, který opět jen potvrdil, že už dávno přerostl milevský oddíl. V FC ZVVZ by ale chtěl ještě dohrát aktuální sezonu a pokusit se rozloučit krajským titulem. Ve finále se ukázal netradičně i jako obětavý obranář, když za nerozhodného stavu zabral dozadu a skluzem vychytal střelu budějovického hráče do prázdné brány. Příští víkend jsou na programu turnaje mladších žáků v sobotu a starší přípravky v neděli.

Konečné pořadí: 1. Milevsko II, 2. SKP České Budějovice, 3. Hradiště, 4. Slavia České Budějovice, 5. Blatná, 6. Sepekov, 7. Milevsko I, 8. Sezimovo Ústí, 9. Meteor Tábor, 10. Jistebnice.

Milevští žáci si smlsli na nováčkovi z Volyně

MILEVSKO – Žáci FC ZVVZ Milevsko hostili poslední říjnovou sobotu nováčka soutěže z Volyně, která hraje ve společenství s Česticemi krajský přebor žáků vůbec poprvé v klubové historii. V utkání starších žáků favorizovaní vzduchotechnici pod vedením Jana Pince zápas zvládli a bez potíží si připsali tak trochu povinné vítězství. Přestože se jim herně více dařilo až po přestávce, paradoxně rozhodli pěti góly už v první půli. Hattrickem se blýskl Jiří Šplíchal a dvě branky přidal jeho kolega z útoku Josef Pokorný. Po změně stran mohl Šplíchal přidat klidně další hattrick, ale hned třikrát jej v koncovce zastavilo břevno. Jediný gól druhého poločasu tak vsítil až v samém závěru krásným lobem kapitán Lukáš Mára – 6:1.

Mladší žáci vzduchotechniků měli mít podle papírových předpokladů o poznání těžší úlohu, protože soutěž hrají s mladšími ročníky a pohybují se ve spodních patrech tabulky, zatímco mladší žáci z Volyně jsou v lepší polovině tabulky. Svěřenci trenérského dua Rostislav Dlouhý – Martin Petr ale podali velmi dobrý výkon, soupeře přehráli 4:0 a připsali si teprve druhou tříbodovou výhru v sezoně. Hattrick za osm minut nasázel jediný hráč dorazového ročníku 2007 v týmu Marek Hadáček a po změně stran výsledek dovršil Daniel Cihlář – 4:0.

Starší žáci: Milevsko – Volyně 6:1 (5:1). Branky: 5., 12. a 27. J. Šplíchal, 2. a 17. Pokorný, 63. L. Mára – 7. Štöger.

Mladší žáci: Milevsko – Volyně 4:0 (3:0). Branky: 1., 5. a 8. M. Hadáček, 56. Cihlář.