Milevští fotbalisté pokřtili nové dresy ve slavnostním utkání remízou, po které převládalo zklamání

MILEVSKO – Po minulém týdnu, kdy fotbalisté Milevska nejprve nehráli odložené utkání s Táborskem B (koronavirus) a poté padli v Čimelicích, hostili svěřenci trenéra Miroslava Strnada ve slavnostním utkání pátého kola krajského přeboru Jankov. Za domácí v útoku poprvé nastoupila posila ze Sedlčan Zdeněk Zmeškal, mezi tyče se postavil mladý Vojtěch Neužil, protože stabilní jednička Pavel Dvořák je čerstvě po operaci slepého střeva. Oslavu 100 let klubového výročí, kterou začala výstava v muzeu a zápas staré gardy proti Dukle Praha, završili Milevšťáci v nových dresech spravedlivou remízou, po které převládalo spíše zklamání. Oba týmy si vytvořily podobné šance, ale když už se vzduchotechnici po hlavičce Jakuba Bardy ujali v 78. minutě vedení, logicky mysleli na všechny tři body. Rovněž po standardní situaci ale v 82. minutě srovnal jankovský Bláha a odmítl.

K dalšímu utkání jede Milevsko na půdu nováčka krajského přeboru do Týna nad Vltavou (sobota, 16.30). Nedaleké Čimelice v tomto kole padly v Oseku 2:5 a z pátého kola krajského přeboru už zbývá dohrát jen nedělní zápas Třeboně s Blatnou (10.30).

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 1:1

(0:0). Branky: 78. Barda – 82. Bláha. ŽK: 2–3 (Komárek, Zmeškal – Beránek, Kroneisl, Klíma). ČK: 0–0. Rozhodčí: Krauskopf – Votava, Albert. DFA: Miroslav Brož. Přihlíželo 101 diváků.

Milevsko: Neužil – Kálal, Vakoč, Marvan, M. Málek – Barda, Josef Komárek – Přibyl (82. Süsmilich), Zmeškal (83. Kutil), Souček – Hadáček.

Jankov: Jan Komárek – Beránek, Honner, Bláha, Lovička (77. Kysela) – Klíma, Kroneisl, Rytíř, Fajtl – Benda (70. Hüttner), Popelka.