Milevský obrat z 0:2 na 3:2 řídil střídající Hrubec

Hned na úvod sezony drama, jak se sluší a patří! Fotbalisté Milevska B, kteří hostili v zahajovacím klání nového soutěžního ročníku I. A třídy Veselí nad Lužnicí, do utkání nevstoupili šťastně. Byť měli sami několik šancí, po první půli zaslouženě vedli hosté, kteří navíc v 53. minutě využili nedorozumění obránce Novotného s gólmanem Márou a bylo to už 2:0. Hned o dvě minuty později ale našel rychlou odpověď a hlavou snížil Marvan, který tak jako první překonal exmilevského gólmana Jakuba Hejla v brance Lokomotivy a zároveň nastartoval velký obrat. Hosté znervózněli, přestali hrát a domácí se tlačili do šancí. Několik příležitostí ale zahodili, až nový trenér milevské rezervy František Doubek poslal na plac dorostence Adama Hrubce. Ten nejprve v 78. minutě hlavou sám vyrovnal a o deset minut později se přimotal po dalším přesném centru Pince i k rozhodujícímu momentu utkání, když dalším střeleckým pokusem nastřelil Marka Masopusta a od něho se balon odrazil přes Hejla až za brankovou čáru.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 3:2 (0:1). Branky: 55. Marvan, 78. Hrubec, 88. Masopust – 21. Ježek, 53. Frejlach. ŽK: 0–4 (Karták, Fukal, Čížek, Doležal). Rozhodčí: Havlík – Kříž, Svoboda. DFA: Jiří Pečenka. Přihlíželo 50 diváků.

Milevsko: Mára – Pinc, Mácha, Masopust, P. Novotný – Vl. Charypar (58. Hrubec), Marvan, Skalický, Hubáček (46. Csanda) – Paták, Brož (84. Kálal).

Veselí nad Lužnicí: Hejl – Čížek, Koktavý, Fukal, Kotyza – Kolář (73. Hájek), Hruška, Karták, Doležal – Frejlach (64. Klestil), Ježek.